Česká slalomářka Šárka Strachová
Foto: www.facebook.com/sarkastrachovaofficial

Nominace do Světého Mořice - šanci dostane i česká neslyšící lyžařka!

Česká slalomářka Šárka Strachová

Byla odtajněna hádanka, kdo z českých lyžařů odjede na mistrovství světa do Svatého Mořice. A tak kromě nejlepších aktuálních Čechů Šárky Strachové a Kryštofa Krýzla najdeme v nominaci například také neslyšící lyžařku Terezu Kmochovou.

Česká slalomářka Šárka Strachová Zdroj: www.facebook.com/sarkastrachovaofficial

Strachová je vůbec nejzkušenější z českého týmu, jelikož to bude pro již osmý světový šampionát. Debutovala v roce 2003 právě na tomto místě činu - ve Svatém Mořici. Nejzkušenějším mezi muži je naopak Kryštof Krýzl, který se vydává na svůj šestý šampionát. 

Zatímco Strachová má na svém kontě již kompletní sbírku medailí z MS, česká mužská reprezentace již dlouhá léta tápe. Medaili z velké akce naposledy přivezl Bohumír Zeman. Ondřej Bank již s aktivní kariérou skončil a tak budou čeští fanoušci spoléhat právě na Krýzla. Ten zažil nejúspěšnější mistrovství v roce 2009 ve francouzském Val d'Isere, odkud si odvezl velmi překvapivé osmé místo ze slalomu a také 11. místo ze super kombinace. Letos by mohl opět bojovat o umístění v elitní patnáctce. Startovní pozici v elitní třicítce by měl mít pro MS jistou ve slalomu, obřím slalomu a alpské kombinaci. Uvidíme, jak se popasuje s nástrahami tratí.

Velký debut na sjezdařském MS si odbyde Ester Ledecká, specialistka na rychlonstní disciplíny a hlavně mistryně světa ve snowboardingu, která si letos zajela mezi sjezdařkami osobní maximum v podobě 13. pozice ve sjezdu. A také Ester podobně jako Krýzl má reálnou šanci bojovat o umístění v elitní patnáctce jak ve sjezdu, tak i v Super G. Otazník visí nad jejím startem v alpské kombinaci, jelikož se tréninku mezi slalomovými tyčemi příliš nevěnuje.

Vedle Ledecké a Strachové pojedou na svůj třetí šampionát Pauláthová a Dubovská. Podruhé uvidíme Gabrielu Capovou a také Terezu Kmochovou. Neslyšící lyžařka již několik sezón startuje mezi zdravými lyžařkami a v současné době bojuje o cenné kovy v kazašském Almaty na zimní světové univerziádě. Po 6 letech se vrací na MS také Pavla Klicnarová.

Mezi muži oblékne poprvé český dres na vrcholné akci Jan Hudec. Pětinásobný účastník MS a bronzový olympijský medailista ze Sochi zasáhne poprvé do bojů o cenné medaile pod českou trikolórou právě ve Švýcarsku, kde nastoupí minimálně na start sjezdu a Super G. 

Premiérové body letos vybojoval v SP Ondřej Berndt, když bral 8 bodů za 23. místo v kombinaci. A na tuto skutečnost se bude snažit navázat na MS, kde bude opět bojovat alespoň o umístění v nejlepší třicítce. Debut si na šampionátu odbudou mladé české naděje Jan Zabystřan, Filip Forejtek a Daniel Paulus, který mimochodem v těchto dnes podobně jako Kmochová bojuje o medaile na univerziádě v Almaty. 

Nominace:

Muži: Kryštof Krýzl, Jan Hudec, Ondřej Berndt, Jan Zabystřan, Daniel Paulus, Filip Forejtek.

Ženy: Šárka Strachová, Ester Ledecká, Kateřina Pauláthová, Martina Dubovská, Gabriela Capová, Tereza Kmochová, Pavla Klicnarová.

285 65