Ondřej Cink při průjezdu do cíle
Foto: Facebook - Multivan Merida biking team

Ondřej Cink mění disciplínu

Ondřej Cink při průjezdu do cíle

Ondřej Cink opouští svět horských kol a míří na silnici. Biker, který se pyšní titulem mistra světa do 23 let a bronzem z MS a ME, bude od příští sezóny působit v nově vzniklé stáji Bahrain-Merida Cycling Team. Oznámil to na své facebookové stránce.

Dosud se Cink věnoval především horským kolům, kde dosahoval vynikajících výsledků a byl druhým nejúspěšnějším českým bikerem po Jaroslavovi Kulhavém, a jezdil za tým Multivan Merida, který se ovšem po sezóně rozpadl a Ondra si musel hledat nové angažmá. Nakonec se domluvil a bude oblékat dres Bahrain-Merida. Tato stáj má lineci WorldTour a Cink tak může bojovat o účast na prestižní Tour de France, Vueltě nebo Giro d´Italia, což vždy patřilo mezi Ondrovy sny. 

V týmu, který zahájí svou oficiální činnost příští sezónu doplní Ondru Cinka velké osobnosti silniční cyklistiky jako je Vincenzo Nibali, jenž se pyšní vítězstvím na všech třech Grand Tours, Heinrich Haussler nebo Enrico Gasparotto.

,,Mám pro nový ročník velkou motivaci, ale vím, že se budu muset hodně učit. Přicházím ze světa horských kol, takže mi chybí zkušenosti. Ale jsem připraven tvrdě makat a vydat ze sebe maximum," okomentoval pětadvacetiletý reprezentant svůj přestup na silnici.

Autor: Hana Řeháková
156 10