Česká snowboardistka Šárka Pančochová při závodě v disciplíně Slopestyle
Foto: www.facebook.com/sarkafanpage

Pančochová opět neprošla kvalifikací na SP ve Slopestylu

Česká snowboardistka Šárka Pančochová při závodě v disciplíně Slopestyle

Šárce Pančochové se v disciplíně slopestyle v letošní sezóně příliš nedaří, což dokazuje další "nepostup" do finálové jízdy v závodě světového poháru v italském středisku Seiser Alm. Pátá žena z her v Sochi v této disciplíně skončila dnes až pátá od konce. Porazila ji dnes i reprezentační kolegyně Kateřina Vojáčková, která byla opravdu velmi blízko postupu mezi nejlepší desítku. 

Česká snowboardistka Šárka Pančochová při závodě v disciplíně Slopestyle Zdroj: www.facebook.com/sarkafanpage

Pančochové dnešní kvalifikační jízdy nevyšly vůbec podle představ. V případě zajetí čisté jízdy by to pravděpodobně stačilo. Bohužel Šárce se nepovedlo zajet čistě ani jednou. Ba naopak chybovala a vysloužila si dnes velmi nízké body. V každé z kvalifikačních jízd dostala méně než 30 bodů. Jejím dnešním nejlepším výsledkem bylo hodnocení 27,75 bodů, což stačilo až na umístění na chvostu. Za ní skončily pouze 4 závodnice.

O poznání lépe se dnes vedlo o 7 let mladší reprezentační kolegyni, Kateřině Vojáčkové. Ta obdržela v druhé kvalifikační jízdě zisk rovných 60 bodů. První kvalifikační jízdu zajela s totožným bodovým ziskem, jenž dnes byl nejlepší pro Pančochovou. 

Vojáčkové to na finále nestačilo, ale měla velkou možnost postupu do semifinále. A to jí bohužel jen těsně uniklo. Obsadila dvanáctou pozici a na poslední postupové místo jí scházely pouhé 4 body. 

Pančochová se v posledních letech zaměřuje kromě slopestylu tak na disciplínu Big Air. Její veškeré úsilí v současné době směřuje již k olympijským hram v Pyeongchangu, kde by ráda v obou disciplínách  jela olympijské finále. 

117 0