Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová Hoidarová s Michaelou Kvapilovou a trenérkou

Plážové volejbalistky Kolocová s Kvapilovou slaví životní úspěch

Že se Vám ještě nezdá nejlepší počasí na plážový volejbal? V Čechách určitě ne, ale na jihu Spojených státu se již nyní v únoru koná první turnaj světové série. Zatímco Sluková s Hermannovou smolně vypadly v druhém kole play off, Kolocová s Kvapilovou slaví dosavadní největší úspěch kariéry v podobě postupu do čtvrtfinále.

Markéta Sluková Nausch s Barborou Hermannovou svoji osmifinálovou bitvu těsně prohrály. Brazilkám Josi Alves a Lili Maestrini podlehly 14:16 v rozhodujícím třetím setu. Na svém facebooku hodnotily prohru jako zklamání a také zmínily, že počasí nebylo přiliš milosrdné.

Kolocová s Kvapilovou, které spolu hrají světové turnaje od loňského dubna, v prvním kole play off nejprve vyřadily finský pár Anniina Parkkinen, Taru Lahti po setech 21:12, 21:14. Již tato výhra pro ně znamenala nejlepší dosavadní vysledek jejich spolupráce.

Následně si poradily i s Brazilkami, sedmým nasazeným párem turnaje, který přehrály ve třetím setu jednoznačně 15:7. A to nebyly daleko prohře. Ve druhém setu již prohrávaly 15:20 a čelily 5 match ballům soupeřek. Utkání ale zvládly neskutečným způsobem obrátit.

Sluková s Hermannovou prošly po vítězství ve skupině, kterou odehrály bez ztráty setu, rovnou do osmifinále a proti Brazilkám Josi, Lili začaly nadějně, když ovládly úvodní sadu 21:17. Druhý set ale těsně ztratily a o dva body nakonec prohrály i zkrácenou sadu. Vicemistryně Evropy tak berou na úvod sezóny velmi pěkné deváté místo.

Celý turnaj na Floridě provází velmi silný vítr a předpověď na víkend není o moc přívětivější. Kolocové s Kvapilovou však nejspíš těžké podmínky svědčí a v sobotu budou bojovat o své první kariérní semifinále.