Karolína Plíšková

Plíšková ovládla turnaj v Dauhá a má letošní DRUHÝ titul.

Karolína Plíšková i nadále potvrzuje vzestup formy a vzestup žebříčkem WTA. Ihned po zápasech Fed Cupu odletěla na turnaj do Dauhá, který nakonec ovládla. Ve finále porazila Dánku Caroline Wozniacki ve dvou setech poměrem 6:3 a 6:4. Naopak Tomáš Berdych si finále v Rotterdamu nezahraje.

Karolína Plíšková Zdroj: facebook.com/czechfedcupteam

Prakticky celé finále bylo v režii české jedničky Karolíny Plíškové. Světové trojka nedala Dánce na vzestupu šanci. Hned na úvod zápasu prorazila Plíšková své soupeřce dva servisy a ujala se rychle vedení 4:0 na gemy. Později si Wozniacki jednou Karolínu breaknula. Už však nedokázala odvrátit prohru v první sadě, která šla na konto Plíškové poměrem 6:3.

Druhý set již byl o mnoho vyrovnanější a rozhodl jej jediný break. Obě hráčky si poměrně stabilně držely svá podání až do závěru setu, kdy Wozniacki znervózněla. Při svém servisu se dostala do svízelné situace 15:40, ze které se již nedostala. Plíšková proměnila hned první match a celý turnaj WTA ovládla. Velmi úctyhodné je, že ještě ani neskončil únor a Plíšková má již v letošní sezóně na svém kontě dva turnajové vavříny na okruhu WTA.

Díky vítězství se Plíšková dostala na žebříčku již na součet 5.640 bodů a vytvořila si téměř pětiset bodový náskok na čtvrtou Simonu Halep z Rumunska. Na druhou Angelique Kerber má nyní manko zhruba 1.500 bodů. Navíc nijak neotálí a hned následně ji čeká turnaj v Dubaji, kde má na úvod jako nasazená dvojka volný los. V druhém kole se utká s vítězkou klání Kristina Mladenovic-Kateřina Siniaková.

Finále - Dauhá (QAT)

Karolína Plíšková (CZE) - Caroline Wozniacki (DEN) 6:3, 6:4

Berdych končí na raketě Tsongy

Česká tenisová mužská jednička, Tomáš Berdych, by se ráda velmi brzy vrátila do elitní desítky žebříčku ATP. Na návrat si však bude muset ještě nějakou dobu počkat. Aktuální světová třináctka dnes totiž v semifinále turnaje v Rotterdamu ztroskotala na raketě Jo-Wilfrieda Tsongy. Francouzský reprezentant si zápas podmanil, v každém setu mu stačilo vzít Berdychovi jednou servis a bezpečně postoupil do finále.