Dej - Hradec Králové

Plzeň znovu brala tři body, Vítkovice i Litvínov své soupeře porazily v prodloužení

Šestnácté kolo se předehrávalo již v úterý 25. 10. 2016, kdy na Sparťanský led přijel Liberec. V pátek toto kolo pokračovalo dalšími šesti zápasy. Indiáni se střetli s piráty, Pardubice doma přivítaly Olomouc. Oceláři se o body porvaly s Litvínovem, Vítkovice poměřily síly se Zlínem. Bruslaři hráli s dalekým Brnem a hráči z lázeňského města sehráli zápas s Hradcem Králové.

HC Škoda Plzeň 2:1 Piráti Chomutov

Sváteční utkání Chomutov sehrál na ledě Plzně, která po výměně kouče se probrala a začala brát také body. První dvacetiminutovka patřila především domácím, kteří proměnili dvě šance. O tu první se postaral v jedenácté minutě Svoboda a do dvoubrankového trháku se dostali zásluhou Lva, který střelil rozdílový gól v osmnácté minutě. Druhá perioda gól nepřinesla a diváci museli na další vstřelenou branku čekat až do 50 minuty, kdy se hostům podařilo snížit rozdíl jediného gólu. K dotažení náskoku nepomohlo Pirátům ani odvolání Jána Laca a ti si ze západu Čech vracejí bez bodů.

Branky a nahrávky: 11. T. Svoboda (D. Kubalík), 18. Lev (Johnson) – 50. Koblasa (Tomica, Skokan)

HC Dynamo Pardubice 2:1 HC Olomouc

Kohouti v rámci 16. kola přicestovali do Pardubic. Od začátku zápasu oba týmy hráli velmi vyrovnané utkání. Prvního gólu jsme se dočkali až ve třicáté minutě, kdy se vedení ujali domácí, postaral se o to Sýkora. Utkání bylo stále vyrovnané, ale výsledek tomu vůbec nenasvědčoval, jelikož se Pardubičtí na začátku poslední periody dostaly do dvoubrankového vedení. Kohouti dokázali v závěru snížit, ale k vyrovnání nedošlo.

Branky a nahrávky: 30. P. Sýkora (Rolinek, Hubáček), 43. Schaus, 58. Holec (Skladaný)

HC Oceláři Třinec 2:3pp HC Verva Litvínov

Utkání mezi Třincem a Litvínovem se neslo ve vyrovnaném duchu. První branka padla v páté minutě, kdy se do vedení dostali hosté. Ihned ve čtrnácté minutě se domácím podařilo vyrovnat na 1:1 a za tohoto stavu skončila první perioda. Ve druhém dějství jsme gól neviděli a utkání stále a stále bylo vyrovnané. V poslední třetině opět padly dvě branky, po jednom na každé straně a za nerozhodného stavu 2:2 utkání dospělo do prodloužení, ve kterém rozhodl Miloslav Hořava.

Branky a nahrávky: 14. Špirko (Hrabal, Irgl), 48. Irgl , 61. Hořava – 5. Válek (J. Doležal, F. Pavlík), 50. Stříbrný (Lukeš)

HC Vítkovice Ridera 2:1pp PSG Zlín

Vítkovice doma přivítaly Zlín. Ihned na začátku zápasu si Vítkovice zahrály přesilovou hru, ve které si vytvořili několik zajímavých šancí, ale žádná nevedla k úspěchu. Prvního gólu jsme se dočkali až 29 minutě, kdy se překvapivě hosté dostali do vedení. Po druhé přestávce se domácím podařilo vyrovnat na 1:1, zasloužil se o to Stastny. Domácí byli v závěru základní hrací doby aktivnějším týmem, vytvořili si tlak, ale naráželi na připraveného Kašíka. Ten však odolal a utkání dospělo do prodloužení, ve kterém nakonec Kašíka překonal  Vandas.

Branky a nahrávky: 44. min Y. Stastny (Vandas, Szturc), 61. Vandas (Hrbas, Stastny) - 29. Kubiš (Honejsek, Roman Vlach)

BK Mladá Boleslav 2:4 HC Kometa Brno

Bruslaři se druhého celku tabulky vůbec nezalekli. Utkání bylo nejprve celkem dost vyrovnané, klidné a gólu jsme se v prvním dějství nedočkali. Naopak ve druhé třetině se tempo zvýšilo a v rozmezí dvou minut se hosté dostali do dvoubrankového vedení, ale Mladá Boleslav ještě těsně před sirénou snížila na rozdíl jediné branky. V poslední dvacetiminutovce padly další tři branky.  Nejprve se podařilo domácím vyrovnat, ale do konce zápasu si Brno vzalo zpátky dvoubrankové vedení. Postaral se o to Vincour a posléze Kvapil, který potvrdil výhru brankou do prázdné klece.

Branky a nahrávky: 40. Hyka (Musil), 45. T. Voráček (Orsava, Urban) – 37. Haščák (Trška, V. Němec), 38. Gulaši (M. Erat), 47. Vincour (Čermák, Kováčik), 60. M. Kvapil

HC Energie Karlovy Vary 0:2 Mountfield Hradec Králové

Hradec Králové přijel do lázeňského města, z kterého si domu přivezl tři body. Začátek byl opatrný a vyrovnaný a první gól padl ve 37. minutě, kdy se hosté ujali vedení. Posléze v 55. minutě skóroval Dej a navýšil na konečných 2:0. Hradecký gólman Rybár tak udržel další nulu v sezóně. Karlovy Vary již utrpěly sedmou porážku v řade.

Branky a nahrávky: 37. Köhler (Bednář), 55. Dej (Bednář, Gregorc)

Předehrávka - HC Sparta Praha 1:4 Bílí Tygři Liberec