Barcelona nakonec vybojovala bod

Primera Division: Messi zachránil remízu v poslední minutě

Sedmnácté kolo nejvyšší španělské fotbalové soutěže přineslo souboj Villarealu s Barcelonou. Hosté, kteří šli do zápasu šli jako favorit, byli nakonec rádi za remízu, kterou jim v samém závěru vystřelil Lionel Messi.

První polovina zápasu přinesla šance na obou stranách hřiště, ale žádný ze střelců se prosadit nedokázal. Ve půli druhé už diváci branky viděli. K jásotu tribun se ve 49. minutě prosadil domácí Sansone - 1:0. Hráči Barcelony se s tímto stavem smířit nechtěli a postupně zvyšovali tlak na branku Villarealu.

Domácí obrana ale stále odolávala. Až v 74. minutě se do velké příležitosti dostal Messi, jeho pokus ovšem skončil pouze na tyči. Když už se zdálo, že Villareal si vítězství pohlídá a připíše si cenné tři body, přišla pro domácí studená sprcha. K přímému kopu na hranici vápna se postavil špílmachr Barcelony Messi a poslal míč do s růžku branky, brankář byl bez šance - 1:1.

I tak tento výsledek znamemá pro Barcelonu spíše ztrátu. Na druhém místě španělské ligy ji vystřídala Sevilla a na vedoucí Real Madrid ztrácejí Barcelonští už 5 bodů. Vypadá to ale, že i letos to ve Španělsku bude drama až do posledního kola, jak tomu je v posledních letech zvykem.

Autor: Jaroslav Vondrák