Česká tenistka Lucie Šafářová

Šafářová po neuvěřitelném obratu postoupila do semifinále!

Lucie Šafářová se ve čtvrtfinálovém zápase s Běloruskou Aljaksandrou Sasnovič trápila. V prvním setu žádné větší drama nepřipustila, avšak druhý set tak jasný nebyl. Nakonec předvedla česká tenistka ve druhém setu famózní obrat.

Šafářová první podání nerozehrála dobře, nakonec se jí ale podařilo udržet, protože Sasnovič trefila síť. Před první přestávkou vedla česká tenistka v prvním setu 2:1. Nakonec Lucie Šafářová povolila v prvním setu svojí soupeřce pouze tři gemy a ovládla ho tak v poměru 6:3.

Do druhého setu vstoupila Šafářová mizerně. Aljaksandra Sasnovič během chvíle poměrně hladce vévodila 4:0. Lucie se nenechala odradit a s nepříznivým stavem začala bojovat. Soupeřce vzala podání a vyhrála gem. Šafářová bojovala jako lev a dokázala srovnat na 4:4. V dalším gemu poslala Sasnovič míč do sítě a naše tenistka odskočila na 5:4. Běloruska dokázala po delším boji srovnat. Lucie Šafářová vyhrála nakonec druhý set 7:5. Alexsandra Sasnovič nejprve napálila forhendem do sítě a následně Lucie vyhrála svůj servis hladce. Soupeřka si ještě vyžádala jestřábí oko. To ale potvrdilo, že míček opravdu napálila do autu.

Lucie Šafářová předvedla bojovnost a výdrž. Rvala se jako lev. Ani za stavu 4:0 ve druhém setu neupustila od snahy. I přes drama ve druhém setu nenechala Šafářová Bělorusku vyhrát ani set a postoupila tak do semifinále, ve kterém narazí na Němku Karinu Witthöft.

Autor: Kateřina Štoudková