Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands

Šafářová už je ve čtvrtfinále čtyřhry! Strýcová přes Serenu neprošla

Zatímco v singlu ji vyřadila světová dvojka Serena Williams po velmi tvrdém boji, v deblu pokračuje Lucie Šafářová směle dál. Dnes totiž společně s Bethanie Mattek-Sands postoupily již do čtvrtfinále úvodního Grand Slamu roku v Austrálii. V singlu naopak končí Bára Strýcová, jenž stejně jako Lucka narazila na americkou svalnatku Serenu Williams.

Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands Zdroj: Facebook- Lucie Šafářová

Lucka s Bety dnes nastoupily v osmifinále proti nepříjemnému páru Babos/Pavlyuchenkova. Ovšem během celého zápasu výrazně dávaly najevo, proč jsou nasazenými turnajovými dvojkami. Na úvod zápasu sice ztratily svůj servis, ale posléze během setu získaly soupeřčin dvakrát a zvítězily na úvod 6:3. Ve druhé sadě se Lucka s Bety postupně ujaly vedení 0:4, když se jim podařily dva brejkboly. Pak se ovšem jejich soupeřky začaly zlepšovat a druhý set zdramatizovaly ke stavu 4:5. V posledním gamu druhé sady šla na podání Mattek a čistou hrou se česko-americké dvojici podařilo udolat soupeřky 4:6. Šafářová s Mattek-Sands se tak radují z postupu do čtvrtfinále, kde narazí na duo Raquel Atawo/Yifan Xu.

Šestnáctá nasazená Barbora Strýcová nastoupila proti světové dvojce Sereně Williams. Dlouho se Bára proti mohutné Američance držela. Dokonce se jí povedlo sebrat její první servis. Obecně se celý zápas nesl ve znamení brejkbolů. Obě hráčky navzájem využívaly špatných podání soupeřky. V celé skoro dvouhodinové bitvě jsme viděli celkem 10 brejků. V prvním setu držela Bára se Serenou krok až do stavu 5:5. Pak ovšem Američanka dokázala soupeřku přetlačit a získat první set poměrem 5:7. Ve druhé sadě jsme mohli vidět jiný vývoj, než v té první. Williams vedla již 1:4, ale Bára svým dobrým výkonem dokázala Američanku donutit k chybám a smazat ztrátu na rozdíll pouze jednoho gamu. Pak ovšem Serena Williams dokázala skvělým returnem získat hned první mečbol.

Serena Williams a Barbora Strýcová Zdroj: facebook.com/AustralianOpen

Barbora Strýcová tak, stejně jako v loňském ročníku, končí v osmifinále. Ovšem se svým výkonem nemusí být nespokojená. Se světovou dvojkou svedla vyrovnanou a nádhernou bitvu, za což ji svým potleskem odměnilo publikum. Jedinou Češkou v singlu tak zůstává Karolína Plíšková, která svůj zápas proti domácí Gavrilovové sehraje od 9 hod. středoevropského času.