Česká slalomářka Šárka Strachová
Foto: www.facebook.com/sarkastrachovaofficial

Šárka Strachová desátá ve slalomu ve Flachau

Česká slalomářka Šárka Strachová

Další umístění v elitní desítce si připsala alpská lyžařka Šárka Strachová v dnešním slalomu v rakouském Flachau. Sice zajela zatím svůj nejhorší výsledek v sezóně, ale přesto to znamenalo umístění v Top 10. Strachová dnes zajela celkový desátý nejrychlejší čas.

V prvním kole zaostala daleko za nejrychlejší Švékou Fridou Hansdotter v přepočtu o 1 vteřinu 93 setin. Hansdotter dnes předvedla fenomenální výkon, když nechala za celé startovní pole daleko za sebou (druhá Šýcarka Wendy Holdener ztratil téměř jednu sekundu). Bohužel první kolo nedokončila druhá česká reprezentantka Martina Dubovská

Strachová nastupovala do druhého kola z deváté pozice. První část závodu jela výborným dravým způsobem, na jaký jsme od ní zvyklí, v druhé části však zpomalila, ztratila a musela se obavát o umístění v elitní desítce. To jí naštěstí vydrželo, i když velmi těsně (11. Slovinka Ana Bucik zaostala za Šárkou o pět setin sekundy). Slovenka Veronika Velez Zuzulová v dnešním závodě vybojovala pátou příčku. Její reprezentační kolegyně Petra Vlhová stejně jako Dubovská nedokončila první kolo.

Výsledky:

1. Frida Hansdotter (ŠVÉ) 1:51.40 min

2. Nina Loeseth (NOR) +0.58 

3. Mikaela Shiffrin (USA) +0.78

10. Šárka Strachová (CZE) +2.77

158 100