Česká slalomářka Šárka Strachová

Šárka Strachová šestá ve slalomu v Mariboru

Další povedený závod Světového poháru v alpském lyžování má za sebou Šárka Strachová. Po šestém místě a bronzové medaili z posledních závodů znovu zajela výborný výsledek. V dnešním slalomu vybojovala šesté místo.

První kolo rozjela Strachová velmi solidně. Předvedla pěknou a rychlou jízdu v celkovém času 50,66. Za první Američankou jednadvacetiletou Mikaelu Shiffrin zaostala o 0,82 setin sekundy a na umístění na bedně ztrácela pouze 0,32 setin. Bohužel první jízdu nedokončila Gabriela Capová. Velkou dávku smůly měla i další Češka Martina Dubovská, která v minulém závodě obsadila životní 18. místo. Ta v cíli zaostala jen těsně za třicítkou postupujících do dalšího kola. Chybělo ji jen dvacet osm setin sekundy, což je opravdu kousek. V celkovém pořadí se umístila na 34. příčce. Nedařilo se ani závodnici ze Slovenska a vítězce posledního závodu Veronice Velez-Zuzulové, která stejně jako Capová nedokončila první kolo.

V druhém kole Strachová zrychlila a podařilo se jí zajet čas 50,29, což jí ve výsledku stačilo na šesté místo a do celkového žebříčku seriálu si připsala 40 bodů. Vítězkou slalomu se stala i přes problémy s uvolněnou tyčí mezi lyžemi Mikaela Shiffrin, která jako jediná závodnice z celéh pole dokázala stlačit oba časy pod 50 sekund a upevnila si tak vedení v žebříčku. Šárka Strachová momentálně figuruje na 13. pozici a na elitní desítku jí chybí 105 bodů.