Turnaj 5 zemí hokejové reprezentace U17 - Hokej

Sedmnáctka vstoupila do turnaje výtečně!

Reprezentace do sedmnácti let včera zahájila velmi prestižní Turnaj pěti zemí, který se koná v Brně a Přerově. Včera mladíci sehráli velmi vyrovnané utkání proti Finsku, které nakonec zdolali.

Češi do utkání vstoupili velmi aktivně a už v deváté minutě se mohli radovat z první branky. Plášek dokázal využít přečíslení tři na jednoho. Do konce úvodní třetiny Finové ohrozili českou branku, ale gól nepadl, naopak dvakrát trefili tyč. Ve druhé třetině se to šancemi jen hemžilo, ale jak Lukáš Dostál tak i Justus Annunen pokryli vyložené šance a tak i po čtyřiceti minutách byl stav příznivější pro Čechy. Češi, kteří byli po celý zápas aktivnější, navýšili na 2:0. Finové se však nevzdali a podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky. Na nic víc se už nezmohli a tak se Češi mohli radovat z první výhry za tři body.

ČESKO 2:1 FINSKO

Branky a nahrávky: 9. Plášek (Zábranský), 56. Kvasnica (Kropáček) – 58. Kupari (Mäki, Salmela).

Turnaj 5 zemí hokejové reprezentace U17 - Hokej Zdroj: FB - Turnaj 5 zemí hokejové reprezentace U17

Středa 8. února:

17:30 - USA 2:3 Švédsko (Sportcentrum Lužánky, Brno)

18:00 - Česko 2:1 Finsko (MEO Aréna, Přerov)

Turnaj 5 zemí hokejové reprezentace U17 - Hokej - Švédsko vs USA Zdroj: FB - Turnaj 5 zemí hokejové reprezentace U17