Logo hokejové extraligy

Severočeské derby ovládl Chomutov, Sparta doma podlehla Třinci na samostatné nájezdy.

V pátek 16. 9. 2016 se sehrálo celkem sedm zápasů Tipsport extraligy v rámci 4. kola. Šlágr tohoto kola byl zápas mezi Spartou a Třincem a navíc jsme byli i svědky Severočeského derby.

Vítkovice 3:2 Mountfield HK

Trenér Vítkovic musel zamíchat sestavou. Tento tah se domácímu koučovi vyvedl. Začátek zápasu byl chaotický a hra spíše připomínala houpačku. Vítkovice otevřely gólový účet, ale v polovině zápasu dokázal Mountfield během necelých tří minut otočit stav. To samé se podařilo domácím, kteří po druhé dvacetiminutovce vedli 3:2. Ve třetí třetině jsme gól neviděli a domácí tak udrželi těsné a zaslouženě vítězství.

Branky a nahrávky: 12. O. Roman (Květoň, Olesz), 37. Szturc (P. Zdráhal), 39. Klok (Kurovský, Sloboda) – 29. Jarůšek (T. Knotek, Šimánek), 32. Pavlík (Vydarený, T. Knotek).

Litvínov 2:4 Chomutov

Piráti již po čtvrté za sebou zvítězili a navíc ovládli Severočeské derby. První třetina góly nepřinesla, ale na začátku druhé třetiny svěřenci Vladimíra Růžičky vstřelili dva rychlé góly. Verva ve třetí třetině snížila na jednobrankový rozdíl, ale Piráti vstřelili před koncem zápasu gól do prázdné branky. Verva tak potřetí v řadě nezískala žádný bod.

Branky a nahrávky: 46. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb), 60. Lukeš (V. Hübl) – 22. Rutta (Skinner, Vondrka), 23. Kämpf (Valach, Koblasa), 44. Poletín (Huml), 60. Huml.

Mladá Boleslav 5:4 Zlín

Mladá Boleslav na domácím ledě opět potvrdila, že umí Zlínu body sebrat. Ke konci první třetiny Bruslaři již vedli 3:0, jenže PSG i přes to pořád bojovalo do posledních minut a nakonec stav vyrovnalo. Tomáš Hyka nakonec vybojoval tříbodové vítězství domácím.

Branky a nahrávky: 5. Musil (Lenc), 15. Látal (Urban, Štich), 16. Orsava (Pacovský, Žejdl), 22. Lenc (Musil), 46. Hyka (Lenc) – 18. J. Ondráček (Kotvan, Marušák), 23. Bukarts (P. Holík, Kotvan), 30. Říčka (P. Holík, Bukarts), 37. J. Ondráček (Blaťák).

Plzeň 3:6 Brno

Zápas mezi Plzní a Brnem byl velmi vypjatý, nervózní a především divoký.  Brňané se s indiány vůbec nemazali a již ve čtrnácté minutě vedli 4:1. Domácí kouč tak musel přistoupit k výměně gólmana. Matěje Machovského vystřídal Polívka. Netrvalo dlouho a i Polívka inkasoval. Kometa si připsala další tříbodové vítězství, ale naopak Plzeň na body dál čeká.

Branky a nahrávky: 9. Stach (T. Svoboda), 35. D. Kubalík (Kracík), 56. Yellow Horn (Koreis) – 5. Čermák (J. Káňa, Dočekal), 6. M. Kvapil (M. Erat, Nečas), 9. Dočekal (TS), 14. Dočekal (J. Káňa), 46. Zaťovič (Haščák, V. Němec), 59. Čermák (J. Káňa).

Karlovy Vary 3:1 Olomouc

Karlovy Vary si poprvé připsali tříbodové vítězství a navíc na domácím ledě. Energie vstoupila do utkání v lepším a odvážnější stylu, než Mora. Navíc Olomouc doplatila na nedisciplinovanost, která jim vzala v utkání mnoho sil.

Branky a nahrávky: 8. Flek (Harkabus, Tomáš Dvořák), 12. Sičák (Baránek, T. Rachůnek), 35. Skuhravý (V. Tomeček, Vachovec) – 24. Fořt.

Pardubice 4:5 Liberec

Pardubice na svém ledě přivítaly loňského mistra. Domácí do utkání vstoupili v lepším rozpoložení a předváděli přímočařejší hru. I přes to Tygři otevřeli gólový účet zápasu, zasloužil se o to Radivojevič. Zápas byl velmi vyrovnaný. Dynamo znovu padlo a je prozatím na posledním místě.

Branky a nahrávky: 9. Rolinek (Schaus, Hodgman), 10. P. Sýkora (Rolinek, Schaus), 21. Ščotka, 49. T. Kaut (Mallet, Rapáč) – 3. Radivojevič (Bulíř), 11. Jelínek (L. Krenželok), 24. Jánošík (L. Krenželok), 27. Bulíř (Ordoš), 42. Plutnar (Bulíř).

Sparta Praha 3:4sn  Třinec

Pražská Sparta přivítala na svém ledě svého rivala. Zápasy mezi Spartou a Třincem bývají obvykle velmi vypjaté a vyrovnané. Zápas čtvrtého kola nebyl vyjímkou. Oceláři do utkání vstoupili lepším stylem a po pár minutách se ujali vedení. V polovině zápasu již vedli 1:3, ale Pražanům se povedlo stav vyrovnat na 3:3. Následovalo prodloužení, které se od nové sezóny hraje tři na tři. V něm jsme gól neviděli a museli na řadu přijít nájezdy. V nich byl úspěšnější Třinec, který si tak vzal bod navíc.

Branky a nahrávky: 18. Ihnačák (P. Vrána, Pech), 36. P. Vrána (Ihnačák, Pech), 39. Forman (Švrček) – 10. Petružálek (Kane, Linhart), 23. Rákos (Kreps, Dravecký), 25. Roth (Hrňa), rozhodující nájezd Petružálek.

Další kolo Extraliga nás čeká v neděli 18. září.

15:00 HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary

15:30 Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec

17:00 HC Olomouc – HC Sparta Praha

17:00 HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA

17:00 PSG Zlín – HC Škoda Plzeň

17:10 Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice

17:30 BK Mladá Boleslav – HC VERVA Litvínov