Chomutov vs Litvínov

Severočeské derby ovládla Verva a v DRFG Areně padlo celkem 13 branek

Sedmnácté kolo přineslo několik zajímavých duelů. Třinec doma přivítal pražskou Spartu, derby se odehrálo mezi Chomutovem a Litvínovem. Zlín poměřil sily s Mladou Boleslaví a Dynamo Pardubice přijely do Liberce. Brno se utkalo s Plzní, Mountfiled doma přivítal daleké Vítkovice. A nakonec Olomouc hostila Karlovy Vary.

HC Oceláři Třinec 3:2 HC Sparta Praha

Pražané odcestovali do dalekého Třince, kde v rámci sedmnáctého kola vyzvali Třinec. První třetina patřila hostům, kterým se povedlo ve čtrnácté minutě vstřelit úvodní branku zápasu. Prosadil obránce Michal Čajkovský, který propálil domácí gólmana, který na střelu nestihl zareagovat. Druhá třetina patřila jen domácím, kteří otočili z 0:1 na 3:1 po brankách Marosze, Polanského a Petružálka. Hosté se dočkali snížení ve třetí třetině, ale víc se jim nepovedlo a již po druhé s Třincem těsně padly.

Branky a nahrávky: 22. Marosz (Špirko, Hrabal), 26. Polanský (Adamský), 39. Petružálek (Marosz) – 14. Čajkovský (P. Vrána, Forman), 49. Pech (Kudrna)

Piráti Chomutov 2:4 HC Verva Litvínov

Litvínov přijel do nedalekého Chomutova. Piráti se v první třetině dostali do vedení, o které záhy ve druhém dějství přišli. Po čtyřiceti minutách Verva vedla 2:1. V poslední třetině se domácím podařilo vyrovnat, ale netrvalo dlouho a Lukáš Válek vrátil vedení svému týmu. Tečku za utkání poté udělal svou druhou brankou Martin Hanzl. Severočeské derby ovládla Verva.

Branky a nahrávky: 6. Huml (Poletín, Rutta), 50. Huml (Tomica) - 25. Lukeš (V. Hübl, Sörvik), 30. M. Hanzl (Z. Sklenička, R. Hanzl), 52. Válek (M. Hořava), 59. M. Hanzl (J. Černý)

PSG Zlín 1:5 BK Mladá Boleslav

Před reprezentační přestávkou v rámci sedmnáctého kola Středočeši navštívili daleký Zlín. První třetina se nesla ve vyrovnaném duchu. Skóre nejprve otevřel Urban, pár minut na to vyrovnal Kubiš, který střelil první, ale i poslední branku domácích v tomto utkání. První třetina skončila nerozhodně 1:1. Do druhého dějství vstoupili líp hosté, kteří vstřelili dva rychlé góly, o které se postaral Látal a Klepiš. Po 40 minutách tak Mladoboleslavští vedli 3:1. Ve třetí třetině si výhru pojistili dalšími přesnými góly. Bruslaři nakonec porazili Zlín 5:1.

Branky a nahrávky: 17. Kubiš (R. Vlach, Honejsek) – 12. Urban (Hyka, Orsava), 29. Látal (Vampola), 33. Klepiš (Kučný, Vampola), 54. Lenc (Vampola), 58. Hyka (Trončinský)

Bílí Tygři Liberec 4:2 HC Dynamo Pardubice

Liberec na svém ledě přivítal Pardubice, začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, ale do vedení se jako první dostali domácí. Však Pardubice vyrovnali, ale Liberec se znovu dostal do jednobrankového vedení. I po druhé se hostům podařilo vyrovnat, tentokrát na 2:2. Rozhodující branku vstřelil v 54 minutě Lakatoš. Východočeši dále dřeli, alespoň bod za snahu ale nezískali. Čtvrtou branku inkasovali při hře bez gólmana. Mistrovský Liberec porazil Pardubice 4:2.

Branky a nahrávky: 3. Šimek (Bartovič, Vitásek), 30. Jelínek (Krenželok, Šimek), 54. Lakatoš (Krenželok, Jelínek), 59. Šimek (Radivojevič) – 30. Hubáček (Sýkora, Čáslava), 30. Novák (Schaus, Tomášek)

HC Olomouc 3:0 HC Energie Karlovy Vary

Oba týmy utkání začaly velmi opatrně, ale bylo k vidění mnoho slibných příležitostí na obou stranách, ale gól z nich nepadl. Proto také první třetina skončila 0:0. Druhá třetina přinesla mnoho vyloučení. Nejprve domácí využili přesilovku pět na tři. Následně Holec navýšil na 2:0, kdy jeho tvrdá střela proletěla nad ramenem Závorky. Na konci prostřední třetiny Kohouti svůj náskok navýšili na konečných 3:0, jelikož třetí třetinu si pohlídali.

Branky a nahrávky: 31. J. Mikúš (Laš), 32. Holec (Eberle, Houdek), 39. Rác (Skladaný)

Mountfield Hradec Králové 2:1 HC Vítkovice Ridera

Vítkovice zajely do Hradce Králového. Utkání bylo vyrovnané. Prvního gólu jsme se dočkali až v poslední minutě prvního dějství, o které se postarali domácí. Na začátku druhé periody se, ale hosté dostali do slibné šance, kterou využili a vyrovnali. Toto vyrovnané skóre trvalo až do 44 minuty, kdy o zápasu rozhodl Dietz. Hradečtí tento hubený náskok drželi až do konce utkání.

Branky a nahrávky: 20. Štajnoch (Dietz, Jarůšek), 44. Dietz (Šimánek, Dragoun) – 23. Hudeček (Illéš, Výtisk)

HC Kometa Brno 8:5 HC Škoda Plzeň

V zápase mezi Brnem a Plzní jsme se dočkali pořádné přestřelky. Celkem padlo třináct branek. Během sedmi minut se Brno nejprve ujalo vedení 2:1, ale Plzeň vedení stáhla na svojí stranu. Po 20 minutách Indiáni vedli 2:3. Druhá perioda byla velmi klidná, padla v ní jen jediná branka. Opět ve třetí třetině padal gól za gólem a v neskutečné přestřelce se nakonec radovali domácí, kteří Plzeň porazili 8:5. O zmínku nicméně stojí také skvělý výkon plzeňského Dominika Kubalíka. Nejenže dal hattrick, ale v 58. minutě přidal i čtvrtý gól.

Branky a nahrávky: 5. Kováčik (Káňa, Haščák), 7. Erat (Kvapil, Nečas), 24. Štencel (Hruška, V. Němec), 45. Káňa (Malec), 48. Čermák (Káňa, Vincour), 55. Zaťovič (Dočekal), 58. Dočekal (Malec), 60. Káňa (Gulaši) – 6. Kubalík (Kratěna, Frühauf), 11. Kodýtek (Svoboda, Indrák), 20. Kubalík (Čerešňák), 48. Kubalík (Pulpán, Kracík), 58. Kubalík (T. Svoboda)