Česká tenistka Kateřina Siniaková

Siniaková vyzrála na bývalou hráčku TOP 10. Dál jde i Berdych a Šafářová.

Kateřina Siniaková v druhém kole  turnaje v Indiana Wells porazila Španělku Carlu Suarez Navarro, která ještě nedávno byla hráčkou elitní desítky, ale poslední dobou se jí nedaří a žebříčkem se propadá. Do dalšího kola prošli dnes také Lucie Šafářová, Tomáš Berdych a v deblu Barbora Strýcová po boku Sanii Mirza.

Kateřina Siniaková si dnes poradila s aktuálně 23. hráčkou světa, která však nezačala sezónu úspěšně a nedaří se jí. A to potvrdila v noci na dnešek i Siniaková, která s přehledem Španělku porazila. O výsledku první sady rozhodl jediný break. A ten přišel v šesté hře a na konto si jej připsala česká hráčka, jenž dotáhla sadu do vítězství poměrem 6:3.

Druhý set byl pro Siniakovou již složitější. Dostala se do vedení 5:4 a šla na podání. Bohužel se jí nepovedlo udržet servis a Španělka vyrovnala na 5:5. Ovšem hned v zápětí jí Siniaková vzala podání nazpět, šla do vedení 6:5 a opět šla opět na servis. Tentokrát si však servis podržela. Využila celkově svůj pátý match ball a postoupila již do 3. kola. Tam však narazí na bývalou světovou jedničku, Caroline Wozniacki z Dánska.

Úspěšně pokračuje turnajem také Lucie Šǎfářová. Ta dnes vyzrála na světovou dvaadvacítku, Coco Vandeweghe, kterou vyřadila po třísetové bitvě a stejně jako Siniaková postoupila mezi nejlepších 32 tenistek.

Šafářová v dnešním klání ztratila hned na úvod prvního setu svůj servis, jenž se nakonec ukázal jako klíčový moment první sady. Vandeweghe si všechna svá podání udržela a dotáhla set do vítězného konce poměrem 6:4. Američanka nebyla daleko od vítězství. Ovšem v druhé sadě se při podání Vandeweghe svedla bitva o desátou hru. Šafářová svedla s Američanka přes shodu boj, který nakonec vyšel vítězně pro českou hráčku. Lucka zvítězila 6:4 a srovnala stav zápas na 1:1.

Třetí set se však stal naprostou kořistí světové deblové dvojky. Velmi klíčovým momentem se stala pátá hra. Šafářová vedla 3:1a podávala. Při podání již vedla 40:0, ale Vandeweghe obrátila stav gemu a dostala se až do výhody. Z té se Lucka vymanila a nakonc šla do nadějného trháku 4:1, který již nepustila a rozhodující sadu tak ovládla poměrem 6:1.

Velmi nepříjemnou soupeřku však Lucce přiřadil turnajový pavouk. Narazí totiž na sestru Sereny Williams, Venus, jenž je turnajovou dvanáctkou.

Tomáš Berdych narazil v druhém kole na domácího Fratangela a měl s ním plné ruce práce. Až 112. hráč žebříčku držel s Tomášem krok. Berdych musel v prvním setu rozhodnout až v tie-breaku, který ovládl poměrem 7:4. Ve druhém setu nejdříve nedotáhl slibně rozehranou sadu do vítězství při svém servisu za stavu 5:2. Druhou šanci však již využil a ovládl druhý set poměrem 6:4.

V dalším kole narazí Berdych na Japonce Nishioku, jenž senzačně vyřadil turnajovou devatenáctku, Iva Karlovice z Chorvatska.

Dařilo se také deblovému páru Strýcová/Mirza. Ty si v osmifinále poradily s párem Errani/Rosolska poměrem 6:2 a 6:3. Barbora Strýcová tak vyřadila svoji neoblíbenou soupeřku, Saru Errani, jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře.