Vančura, Štursa
Foto: Facebook - Czech skijumping team

Skoky na lyžích: 2 Češi na stupních vítězů v elitním závodě!

Vančura, Štursa

Nedělní skokanský závod v Chaykovském přichystal historický moment. Poprvé v dějinách se postavili dva čeští reprezentanti na stupně vítězů v elitním klání letní Grand Prix. O tuto senzaci se postaral 2. Tomáš Vančura a 3. Vojtěch Štursa. Bronzovému Štursovi se tak konečně podařilo prodat, co v něm skutečně je. Dříve se na můstku nemohl srovnat psychicky. Dnes však skloubil psychiku i techniku na výbornou a ani tíhu okamžiku, kterou vyvolalo sedmé místo po prvním kole, na sobě nedal znát a vydal ze sebe maximum.

Už první kolo naznačilo, že se dnes v Rusku budou dít věci. Vždyť do druhé rundy postoupili všichni čeští skokani. Ti na nejpřednějších pozicích se ovšem ve finále dokázali ještě zlepšit. Vojtěch Štursa se ze 7. příčky posunul až na bronzový stupínek a druhého Tomáše Vančuru porazil jen Anže Semenič.

Za zmínku stojí také 14. pozice Lukáše Hlavy, jemuž chyběl jediný metr na umístění mezi TOP 10. Pro body si dolétl také 24. Čestmír Kožíšek, kterému vůbec nesedl druhý pokus, a 26. Jan Matura trápící se s přesností na odrazové hraně.

Fantastický úspěch navíc zajistil svěřencům Richarda Schallerta skvělé privilegium do zimní sezony. V závodech Světového poháru budeme díky úžasným výsledkům vídat hned 6 českých závodníků.

Tomáš Vančura včera slavil narozeniny. Tímto mu gratulujeme. Největší dárek dal sobě on sám v podobě prvního kariérního pódia.

Výsledky nedělního klání

459 207