Slavia vítězí

Slavia po 8 letech dobyla Letnou!

Slávističtí borci dnes vyplenili Letnou a po výhře 2:0 jim patří největší skalp naší nejvyšší soutěže!

Hned na začátku utkání mohli být sparťanští fanoušci nespokojení. I přes několik povzbudivých zpráv o Tomáši Rosickém se hvězda letenských neobjevila ani na lavičce. V 7. minutě Rosického jen zabraly kamery na tribuně. Oba týmy byly ze začátku velmi opatrné a čekaly na šanci. V deváté minutě zkoušel ránu slávista Hušbauer, mířil však mimo.  Ve 20. minutě se slávisté domáhali odpískání penalty. Pád Frydrycha ovšem nechal sudího Příhodu klidným.  Vrásky na čele trenéra sešívaných Šilhavého způsobil v 31. minutě Škoda, který musel pro zranění odstoupit. Kanonýra Slavie nahradil Mešanovič.  O tři minuty později musel na druhé straně střídat také sparťan Costa. Obrovskou příležitost neproměnil ve 40. minutě střídající Mešanovič. Čtyři metry od prázdné branky nepochopitelně minul. Na konci poločasu však přišla možnost pro vykoupení Mešanovičovy šance. Sparťanský Holek zahrál ve vápně rukou a k míči se postavil právě Mešanovič. Míč namířil k levé tyčce Koubkovy branky, sparťanský gólman ovšem skvěle zasáhl a do kabin se tak šlo s nerozhodným stavem.

Druhý poločas opět začala lépe Slavia. Barák šikovně centroval a Zmrhalovi chyběly centimetry.  V 62. minutě se už slávisté zaslouženě radovali z prvního gólu. Barákova střela se odrazila do tyče a Mešanovič se konečně prosadil, 1:0 z pohledu sešívaných. První šance Sparty přišla až v 75. minutě, tvrdou ránu Václava Kadlece ovšem Pavlenka vyrazil nad. O dvě minuty později zase vzal nadějnou šanci Lafatovi dobře postavený Deli. V 79. minutě však bylo pro Spartu ještě hůř. Holek špatně nahrál Čermákovi, nahrávku vystihl Zmrhal a samostatnou akci proměnil. V 85. minutě se ještě snažil skórovat Václav Kadlec, jeho střela však našla jen boční síť.

Slavia tak poprvé po osmi letech porazila Spartu na Letné a právem si mohou říkat „Vládci Prahy“.

AC Sparta Praha 0:2 (0:0) SK Slavia Praha

Branky: 62. Mešanović, 79. Zmrhal (Barák)

AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev (63. Čermák), Mazuch, Nhamoinesu, M. Kadlec – Josef Šural, Frýdek, Dočkal, V. Kadlec – Lafata, Juliš (C) (46. Mareček).

Náhradníci: Bičík – Mareček, Mario Holek, Holzer, Pulkrab, Sáček, Čermák.

SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Bílek (C), Deli, Bořil – Ngadjui – Mingazov (66. Mihalík), Hušbauer, Barák (86. Ščuk), Zmrhal – Milan Škoda (31. Mešanović).

Náhradníci: Řehák – T. Jablonský, Mešanović, Mihalík, Mikula, van Kessel, Ščuk.

Autor: Jirka Vokřál