Evropská liga

Slavia remizovala s Rio Ave, Boleslav v oslabení prohrála proti Škendiji, Liberec přes skvělý výkon vyhrál nad Admirou.

V týdnu pokračovaly další zápasy kvalifikace do Evropské ligy- 3. předkolo- 1. zápasy. Českým týmům se první zápasy příliš nepovedly a v odvetách budou muset pořádně zabrat. Nejlépe se dařilo Liberci, který přes několikrát přerušené utkání kvůli osvětlení zvítězil nad rakouskou Admirou 2:1.

SLAVIA: RIO AVE 0:0

Diváci v Edenu se gólu nedočkali, fotbalisté pražské Slavie v úvodním duelu 3. předkola Evropské ligy remizovali s Rio Ave 0:0. Slavia to bude mít v Portugalsku hodně těžké.

První velkou šanci měl v 7. minutě slávistický objev Van Kessel, míč do sítě však muž s číslem 99 nepropasíroval. Hned vzápětí pak hlavou po rohu zahrozil také Škoda, aby ukázal, kdo je v Edenu doma. Rio Ave se dostávalo až příliš snadno do útoku a po Novaisově střele se musel předvést brankář Pavlenka. Domácí kanonýr Škoda pak sice elegantními nůžkami přes hlavu dostal míč do branky, gól však pro jeho předchozí údajný faul neplatil. V 67. minutě se před vápnem do míče opřel opět Škoda, gólman Cássio byl ovšem na místě. Domácí kanonýr pak byl smolařem dalších minut. Po rohu, branku z dobré šance přestřelil, a když pak hlavičkoval zblízka a slávisté už měli ruce nad hlavou, brankář předvedl skvělý zákrok. Zápas tedy skončil bez branek a Slavia bude muset venku zabrat, nejlépe zvítězit.

ŠKENDIJA: MLADÁ BOLESLAV 2:0 (69. Stenio Júnior, 75. Hasani)

Dvougólové manko si odvezla Mladá Boleslav ve čtvrtek večer z makedonské metropole Skopje, kde ji v úvodním duelu 3. předkola evropské ligy hostila Škendija Tetovo. Středočeši neproměnili dvě šance a po vyloučení Hůlky neudrželi ofenzívu domácích, kteří jim dali během šesti minut dva góly a před odvetou příští čtvrtek jsou k postupu blíž.

Už ve 2. minutě dostal Radeski centr za obránce na hranici šestnáctky, ale gólman Diviš situaci dobře přečetl, včas vyběhl a míč odhlavičkoval do bezpečí. Krátce na to pálil v šestnáctce Todorovič, ale Diviš míč vykopl. Hosté vyrovnali hru, snažili se udržet domácí co nejdál od svojí brány a sami se pokoušeli o protiútoky. Po necelé půlhodině měla míč na kopačce australská posila Mebrahtu po ideální přihrávce Vakadinoviče, ale přízemní střelu z hranice penalty gólman domácích Zahov tygřím skokem vyrazil. O něco později našel Vukadinovič před brankou Mageru, jenže ten přihrávku jen lehce lízl a míč skončil těsně vedle tyče. V 52. minutě přišel pro hosty těžký okamžik. Hasani se pustil do úniku, Hůlka skluzem zatáhl za záchrannou brzdu a skluzem, ve snaze vypíchnout mu míč, ho poslal na trávník. Jasná červená karta. Obrana Středočechů povolila v 69. minutě. Středočeši se zastavili a signalizovali, že Juffo je v ofsajdu, jenže sudí ho nechal pokračovat ve hře, ten se zbavil Diviše a jeho přihrávku před prázdnou bránu Stenio Junior už jen doklepl do sítě. O šest minut později Škendija hosty dorazila. Junior našel na malém vápně špatně pokrytého Hasaniho, který z voleje nezaváhal. Závěr zápasu si domácí pohlídali a do Mladé Boleslavi si berou slušný náskok 2:0.

ADMIRA: LIBEREC 1:2 (7. Knasmüllner - 11. Vůch, 69. Vůch)

Liberečtí fotbalisté si vybojovali ve 3. předkole Evropské ligy z českých klubů nejnadějnější pozici na postup. V Maria Enzersdorfu otočili třikrát přerušený zápas proti Admiře Mödling a do odvety si vezou nadějnou výhru 2:1.

Čerstvou brankářskou akvizici liberecký kouč sice mezi tyče postavil, ale Dúbravka už po sedmi minutách kapituloval. Domácí záložník Knasmüllner pronikl do šestnáctky a tvrdou střelou ho propálil, takže zápas dostal od samého začátku patřičný náboj. Zanedlouho si Vůch tělem odstavil protihráče, s odraženým míčem se nepáral a nůžkami ho poslal do sítě. Pro Liberec to byla hodně důležitá trefa, neboť vyvedla Admiru dokonale z konceptu. Vyrovnávacím gólem, aktivní hrou ale ještě víc. Hlavně Komličenko s Vůchem domácí obranu hodně zlobili, takže nescházelo mnoho, aby Trpišovského tým skóre úplně otočil. Po trestném kopu Bartla však hlavičkující Pokorný trefil jen tyč. Admira se ke své hře nedokázala vůbec dostat. Kazili všechno, na co šlápli. Až po změně stran se domácí probrali, neboť zpřesnili kombinaci, zlepšili pohyb a postupně převzali iniciativu. Dúbravka v liberecké bráně si ale počínal spolehlivě. Definitivní brzdu domácím daly hlavně osvětlení na stadioně, kvůli nim se 3x přerušovalo a to bylo pro Liberec jedině dobře, protože si mohli odpočinout a nabrat nové síly. Když se světla poprvé rozsvítila, Vůch se trefil již podruhé - po výborném centru Coufala hlavičkoval do tyče, s odraženým míčem se již nemýlil a zvyšoval stav na 2:1 z pohledu hostů. Do konce utkání se ještě párkrát zhaslo, ale na brankovém skóre se to již nepodepsalo a Liberec si do odvetného zápasu bere vedení 2:1.