FC Slovan Liberec

Slovan Liberec přejel Karabach a vykřesal naději na postup!

Fotbalisté libereckého Slovanu dnes nastoupili k letošnímu pátému utkání v základní skupině Evropské ligy. Pokud si chtěli zachovat alespoň teoretickou šanci na postup do další fáze soutěže, museli bezpodmínečně dnešního soupeře, ázerbajdžánský Karabach, porazit a naplno bodovat. Severočeši to zvládli, dokázali vstřelit tři branky a sami neinkasovali. Liberečtí jsou tak stále ve hře
o postup do jarní části Evropské ligy.

Slovan do utkání vstoupil bojovně a byl odměněn už v jedenácté minutě. Bartošák zatáhl míč po levé straně, nacentroval ho do vápna, kde si do centru krásně položil Egon Vůch a hlavičkou k tyči nedal brankáři šanci - 1:0!

Netrvalo dlouho a mohlo být vyrovnáno. Dúbravka ale dokázal únik Michela výborným zákrokem zlikvidovat. Stejný hráč to zkoušel vzápětí podruhé, ale ani v tomto případě nebyl úspěšný, jeho střela libereckou branku těsně minula.

Po půlhodině hry prověřil pozornost hostujícího brankáře Karafiát střelou ze střední vzdálenosti, Šehič ale byl na svém místě. O minutu později už byl na Folprechtův volej krátký, ale rána mířila pouze do tyče a skóre se tedy neměnilo.

I na začátku druhé půle byl Liberec aktivnějším mužstvem. A dokázal jí využit nejlépe jak to šlo! Ekpai obehrál protihráče u postraní čáry a nakopl míč do vápnam, nabíhající Komličenko byl ale faulovaný ázerbajdžánským obráncem a rozhodčí odpískal pokutový kop, který sám faulovaný s přehledem proměnil - 2:0!

A to nebylo ze strany ruského útočníka v barvách Slovanu Liberec vše. V šedesáté třetí minutě dokázal Komličenko zužitkovat přízemní centr Vůcha a prostřelil vše co mu stálo v cestě - 3:0!

Žádný z týmů se již nedokázal prosadit a tak utkání skončilo tříbrankovou výhrou Slovanu, který se tak ještě udržel ve hře o postup. Aby k němu opravdu došlo, potřebují Liberečtí porazit ve venkovním utkání řecký PAOK a také aby Karabach prohrál v souboji s Fiorentinou.

Slovan Liberec - FK Karabach 3:0 (1:0)

Branky: 11. Vůch, 57. z pen. a 63. Komličenko. Rozhodčí: Johannesson - Nilsson, Culum - Ekberg, Karlsson (všichni Švéd.). ŽK: Komličenko, Breite - Míchel, Medveděv. Diváci: 4942.

Liberec: Dúbravka - Karafiát, Coufal, Pokorný, Bartošák - Breite, Folprecht - Ekpai, Ševčík (80. Navrátil), Vůch (89. Bláha) - Komličenko (86. Bartl). Trenér: Trpišovský.

Karabach: Šehič - Dašdemirov, Medveděv, Hüsejnov, Agolli - Míchel (52. Ismajilov), Garajev, Richard Almeida - Dani Quintana, Ndlovu, Muarem (60. Reynaldo). Trenér: Gurbanov.