CEV-Pelhřimov
Foto: Facebook: Sluková & Hermannová - Czech Beachvolleyball Team

Sluková s Hermannovou opět porazily Kolocovou s Kvapilovou a vyhrály turnaj CEV

CEV-Pelhřimov

Markéta Sluková s Barborou Hermannovou zvítězily na halovém turnaji evropské série CEV v plážovém volejbalu v Pelhřimově. Sluková ve finále nastoupila proti své bývalé spoluhráčce Kolocové a stejně jako v předchozích dvou případech byla úspěšnější. Kolocová s Kvapilovou odešly poraženy poměrem dvakrát 15:21.

Po loňském rozpadu populární dvojice se první vzájemný souboj uskutečnil na loňském mistrovství Evropy v Bielu, kde Sluková s Hermannovou porazily v 1. kole play-off Kolocovou s Kvapilovou ve dvou setech a následně dokráčely až do finále, kde podlehly německému páru Ludwig, Walkenhorst.

V Pelhřimově nezačaly stříbrné medailistky z mistrovství Evropy zrovna ideálně – v prvním setu prohrávaly 1:5. Nepříznivý vývoj ale otočily důrazným servisem a druhé sadě pak dominovaly od počátku. V závěru sice nevyužily tři mečboly, ten čtvrtý už však ano a mohly se tak radovat z turnajového vítězství. Třetí místo obsadila Martina Bonnerová, bývalá spoluhráčka Hermannové, která nyní hraje se Šárkou Nakládalovou.

Mužskou část turnaje ovládl český pár Ondřej Perušič, David Schweiner, který ve finále zdolal Rakušany Müllnera se Schnetzerem 21:16, 21:19. Třetí skončil norský pár Berntsen, Sörum.

194 14