Markéta Sluková při zápase s Brazilkami Alves, Maestrini

Sluková s Hermannovou si v Riu de Janeiro zahrají semifinále

Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou postoupily na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Riu de Janeiru po vítězství 2:1 na sety nad Němkami Laboureur, Sude mezi čtyři nejlepší páry turnaje.

Po předchozích vítězstvích 2:0 na sety nad Holanďankami Stubbe, Sinnema a Italkami Menegatti, Perry porazily včera české volejbalistky i domácí pár Alves, Maestrini 2:0. Oplatily jim osmifinálovou prohru z úvodního turnaje sezony ve Fort Lauderdale a vybojovaly si postup do čtvrtfinále, kde na ně čekaly Němky  Laboureur, Sude.

Markéta Sluková při zápase s Brazilkami Alves, Maestrini Zdroj: facebook.com/slukovahermannova/

V tomto zápase ovládl první set český pár poměrem 21:16, druhý skončil ve prospěch německého páru 21:19 a Češky musely poprvé na turnaji bojovat o vítězství ve 3. setu. Ten získaly poměrem 15:9 a můžou se tak těšit na semifinálový zápas s kanadskými soupeřkami Pavan, Humana-Paredes, které přehrály olympijské vítězky Ludwig, Walkenhorst z Německa. Češky zůstaly v turnaji jako jediné Evropanky.