Hokej - České Budějovice

Souboj mezi Gábou a Bláhou ovládl první zmiňovaný, Ústí porazilo pražskou Slavii

V předposlední den roku 2016 se odehrálo 37. kolo WSM ligy, ve kterém Kadaň na domácí půdě hostila Třebíč a Ústí nad Labem Slavii. Benátky přijely na horký led do Českých Budějovic a Havířov do Prostějova. Most porovnal síly s Litoměřicemi a Přerov s Kladnem.

SK Trhači Kadaň 1:2 SK Horácká Slavia Třebíč

Velmi vyrovnané utkání bylo k vidění v Kadani, kam se Třebíč přijela porvat o body. První branka padla již v první třetině ve dvanácté minutě, kdy se trefil Čejka a poslal hosty do vedení. Nadále byla aktivnější Třebíč, která zhruba v polovině zápasu navýšila na 2:0. O druhou branku hostů se postaral Pekr. V padesáté druhé minutě se podařilo domácím snížit na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se jím už nepovedlo. Třebíč si z Kadaně domů odváží plný počet bodů. Třebíčští tak vyhráli po páté v řadě.

Branky a nahrávky: 52. Kůs (Chlouba) – 12. Čejka (Malec), 33. Pekr (Hort)

HC Slovan Ústí nad Labem 3:1 HC Slavia Praha

Pražská Slavia v rámci 37. kola WSM ligy zajela do Ústí. Pražané se rychle dostali do vedení, už v první minutě otevřel skóre Šafránek. Byl to první ale zároveň poslední gól hostů. Od té doby stříleli branky jen domácí, kteří do konce první dvacetiminutovky dokázali vyrovnat. Ve druhé dvaceminutovce vstřelili ještě další dvě branky a navýšili tak na konečných 3:1. Jelikož ve třetí třetině branka nepadla. I přes to, že Milan Razým zkusil hru bez gólmana, sešívání maskovaného muže Slovanu nepřekonali.

Branky a nahrávky: 18. Melka (Roubík), 25. Přindiš (Z. Doležal), 35. Vrdlovec (Kasík, Z. Doležal) – 1. Šafránek (Endál, Jankovský)

HC Most 1:2 HC Stadion Litoměřice

Velmi napínavé a vyrovnané utkání jsme mohli vidět v Mostě, kde se střetl Most s Litoměřicemi. Prakticky první třetina rozhodla o vítězi zápasu. Jelikož ve čtrnácté minutě první branku hostů vstřelil Nedvídek a o tři minuty později na 2:0 navyšoval Švagrovský. Za tohoto stavu skončila první dvacetiminutovka. V polovině utkání sice Most snížil na rozdíl jediné branky, ale hosté si své hubené vedení udrželi až do závěrečné sirény a z Mostu si domů odvážejí cenné tři body.

Branky a nahrávky: 30. Kubinčák (Divíšek) – 14. Nedvídek (Kalla, Ondráček), 17. Švagrovský (Pilař)

ČEZ Motor České Budějovice 3:1 HC Benátky nad Jizerou

České Budějovice poslední zápas v roce 2016 sehrály na domácím ledě, kde přivítaly Benátky nad Jizerou. Byl to především souboj mezi Gábou a Bláhou, kteří spolu odchytali mnoho zápasů za Motor. První třetina patřila domácím. První velkou šanci zápasu si připsal domácí Motor, když hrál početní výhodu. Miloslav Čermák mohl zakončovat do odkryté části sítě po odrazu puku od zadního mantinelu, ale trefil pouze boční síť Bláhovy branky. První branka padla v deváté minutě, kdy se trefil Šulek a poslal tak domácí do vedení. O šest minut později Suchánek navyšoval už na 2:0 a za tohoto stavu i skončila první třetina. Na začátku druhé periody se mohl radovat Škoda, který přidal třetí gól. O pár sekund později Benátečtí dokázali z ničeho nic skórovat. O jedinou branku hostů se postaral Mikliš, který vypálil od modré čáry. Ve třetí části jsme gól neviděli. Motor urval tři body.

Branky a nahrávky: 9. Šulek (Žovinec), 15. Suchánek (Walker, Čermák), 23. Škoda (Vráblík, Suchánek) – 24. Mikliš (Plodek, A. Dlouhý)

Hokej - Bláha a Gába - WSM liga Zdroj: Youtube

LHK Jestřábi Prostějov 1:3 HC AZ Havířov

Havířov zavítal na horký led Prostějova, na kterém dokázali vybojovat všechny tři body. Do třetího vzájemného zápasu líp vstoupil Havířov, který si v první třetině zajistil dvoubrankové vedení. O tyto dvě branky se postaral Haas a Kotal. Ve druhé třetině jsme gól neviděli, naopak ve třetí periodě padly další dvě branky. Jedna na každé stráně. Havířov i nadále vedl o dvě branky a za stavu 1:3 pro hosty utkání skončilo. Havířov si z Prostějova odváží cenné tři body.

Branky a nahrávky: 57. A. Holík – 7. Haas (Pořízek), 17. Kotala (Holomek, Dvořáček), 60. Kalus (Krisl)

HC Zubr Přerov 1:3 Rytíři Kladno

Přerov na domácím ledě přivítal rytíře z Kladna. Byl to skutku velmi vyhrocený zápas plný potyček a tvrdších soubojů. Zubři se jako první dostali do vedení, ale Kladno dokázalo vyrovnat na 1:1. Za nerozhodného stavu se hrálo opravdu dlouho, ale nakonec ve třetí části střeleckou smůlu prolomil Tenkrát a Burger, kteří v závěru třetiny dostali rytíře do vedení 3:1. Hosté si do tabulky zapsali další tři body.

Branky a nahrávky: 4. P. Kratochvíl (Š. Kratochvíl) – 20. Tenkrát (Kubík, Machač), 49. Tenkrát (Strnad), 60. Burger