Česká stolní tenistka Hana Matelová hrají po boku Slovenky Barbory Balážové

Stolní tenistce Matelové jen těsně unikla na ME medaile!

Když se ve dvouhře českým zástupcům příliš nedařilo, respektive měli pořádnou dávku smůly, tak do dna si to vypila také Hana Matelová, které unikla medaile opravdu o vlásek.

Česká stolní tenistka Hana Matelová hrají po boku Slovenky Barbory Balážové Zdroj: Facebook - Česká asociace stolního tenise / Jan Brychta

V singlu sice vypadla po druhém kole, když po nadějném vedení 3:1 na Portugalkou Fu Yu nakonec prohrála 3:4. Ovšem v deblu se dostala po boku Slovensky Barbory Balážové až do čtvrtfinále. Tam se utkaly s druhým nasazeným párem z Německa - Shan Xiaona, Petrissa Solja.

Češky rozehrály zápas na výbornou. Dostaly se do vedení 3:1 na sety a vypadalo to, že směřují vstříc semifinále, kdy by byla medaile již opravdu blizoučko. Ovšem Němky zvládly druhou polovinu utkání bravurně. Méně chybovaly a vyrovnaly stav setů na 3:3. Když už se zdálo, že by rozhodující sadu mohl ovládnout česko-slovenský pár, přišel obrat Němek.

Balážová s Matelovou si vypracovaly vedení 6:2 v rozhodujícím setu. Němky však předvedly neskutečný obrat a vyhrály rozhodující set poměrem 11:8.

Česko tak zůstalo na ME stejně jako loni bez medaile. Tam hrála Matelová taktéž s Balážovou a stejně jako letos v Budapešti vypadly i loni ve čtvrtfinále. Poslední medaile ČR z ME ve stolním tenise se tak datuje do roku 2013.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Shan Xiaona, Solja (GER-2) - Matelová, Balážová (CZE/SVK) 4:3 (-4, 6, -9, -9, 7, 8, 8).