Švédové na Švédské hry - hokej - Česko vs Rusko

Švédské hokejové hry: Češi padli s Ruskem

Po včerejší kanonádě se národní tým v dobré náladě postavil proti Rusku, které vyhrálo první dva zápasy na Švédských hokejových hrách. Do sestavy se dostal útočník Radan Lenc a do branky se postavil Pavel Francouz.

Začátek utkání patřil především Rusku, které se dostalo po vhazování do útočného pásma. Nikolaj Prochorkin dostal přesný puk do jízdy, obtočil se okolo branky a zakončoval. Naštěstí se Pavel Francouz v čas přemístil na své místo. V polovině první třetiny se Češi dostali do slibné šance, kdy Ondřej Vitásek nahazoval puk na branku, před kterou stál Michal Řepík. Ten však vyjetého gólmana nepřekonal. V čase 11:40 se ruský celek dostal do pásma, kde vstřelili první branku v utkání. Maxim Šalunov bekhendem přesně přihrál na úplně volného Šumakova, který bombou propálil bezmocného Francouze. Rusové se dále snažili, ale žádnou další šanci už neproměnili. Chybělo tomu přesné zakončení. Po dvaceti minutách Rusové nad Českou republikou vedli 1:0. Ihned na začátku druhé třetiny se z gólu radovali Češi. Střela od modré čáry byla ruským gólmanem vyražena. V brankovišti se nejlépe zorientoval Lenc, který neváhal a poslal touš do branky. Byla to jeho první branka v reprezentaci. Naše reprezentace byla čím dál tím aktivnější. Z tohoto tlaku nakonec padla branka. Lukáš Radil dostal přesnou přihrávku a on ještě přesnější střelou překonal Samsonova a připsal si tak třetí branku na Švédských hokejových hrách.  Rusové v čase 35:29 po chybě českých hráčů vyrovnali a byla to opravdu nádherná kombinace.  Češi v závěru třetiny dostali příležitost si zahrát přesilovou hru, kterou nezužitkovali, ale málem inkasovali. Během jedné minuty se Tkačjov dostal dvakrát do samostatného úniku. Při druhém úniku ho zafauloval Kundrátek a bylo nařízené trestné střílení. Ruský útočník se rozjel lehkovážně a Francouze v poklidu jeho nájezd vychytal. Za nerozhodného stavu 2:2 skončila druhá perioda. Začátek třetí třetiny byl rozháraný. Až se do šance nakonec dostali Rusové, kteří obrátili vývoj utkání. Šalunov se dostal před Francouze a toho následným bekhendem překonal. Nadále Rusové útočili a byla také slyšet tyč, kterou právě několikrát Rusové trefili. Pavel Francouz měl opravdu dobře postavenou branku. V čase 54:14 se ruská sborná radovala z další branky. Šalunov navyšoval na konečných 4:2. Češi, i když měli v závěru tlak, gól nevstřelili. Rusové tak vyhráli další zápas i Švédského hokejové hry.

RUSKO 4:2 ČESKO

Branky a nahrávky: 12. Šumakov (Šalunov), 36. Golyšev (Tkačjov, Kaprizov), 47. Šalunov (Šumakov), 55. Šalunov (Šumakov) – 22. Lenc, 32. Radil (Polášek)

SOUPISKY

Rusko: Samsonov (Šesťorkin) – Ljubuškin, Bereglazov, M. Osipov, Antipin, Jarullin, Arzamascev, D. Musin, Rykov – Kaprizov, Tkačjov, Golyšev – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Mamin, Okulov, Kručinin – Karpov, Prochorkin, Fjodorov.

Česko: Francouz (Jakub Kovář) – Kundrátek, J. Kolář, Rutta, Tomáš Dvořák, Vitásek, Polášek, Klok – Radil, Jan Kovář, Vondrka – Řepík, P. Holík, Birner – Kašpar, V. Růžička, T. Zohorna – Hyka, P. Jelínek, Lenc – Kämpf.