Lucie Šafářová a Barbora Strýcová ve čtyřhře
Foto: Facebook - Lucie Šafářová Official

Tenisové turnaje s českými hvězdami míří do Číny

Lucie Šafářová a Barbora Strýcová ve čtyřhře

Po japonském Tokiu zamíří tenisové turnaje na území Číny. Nejdříve se můžeme těšit na představení kompletní ženské světové špičky v jihovýchodním čínském Wuhan. Posléze se turnaje přesunou do hlavního města Pekingu, kde sev rámci China Open s dotací přes 5 mlionů USD (mužská dvouhra) a přes 4 miliony USD (ženská dvouhra) můžeme opět těšit na nejlepší hráče světa. 

Již ve Wuhanu nás budou zastupovat Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Strýcová a Lucie Šafářová. Start zatím nemá jistý Kateřina Siniaková, která si jej bude snažit vybojovat přes kvalifikaci, kde bude jako třetí nasazenou. Začne proti Číňance Han. 

Stejné složení by mělo odcestovat i do Pekingu, kde bude v kvalifikaci pravděpodobně opět bojovat Kateřina Siniaková.

Na China Open v Pekingu se naopak dle prvotních zpráv nepředstaví v mužské části pouze 2 hráči z TOP 10. A sice Roger Federer, který si dává zdravotní pauzu a také Čech Tomáš Berdych. Jinak by tam měla být kompletní světová špička v čele s Novakem Djokovicem. 

V kvalifikaci by se naopak měli podle všeho představit Radek Štěpánek s Lukášem Rosolem. Adam Pavlásek zatím potvrzený není. Otazník také visí nad Jirkou Veselým, který má mírně poraněné zápěstí. 

76 1