Český sdruženář Tomáš Portyk

Tomáš Portyk obsadil na generálce SP ŠESTÉ místo.

Tomáš Portyk na mezinárodním mistrovství Finska obsadil 6.místo. Po skokanské části byl dokonce vedoucím závodníkem. V běhu však na nejlepší ztratil přes půl minuty.

Mezinárodní mistrovsví Finska bylo rozděleno do dvou dnů, tak jako kdysi závody Světového poháru. V pátek absolvovali sdruženáři skok na můstcích v Rovaniemi a v sobotu čekala sdruženáře běžecká část.

Českým sdruženářům, kteří startovali v 6 závodnících se skokanská část povedla. Tomáš Portyk byl první. Ondřej Pažout nejdelším skokem dne obsadil 4.místo. Ve skokanské části se dobře umístnil i Jan Vytrval, který do běžecké části startoval ze 7.místa.  Miroslav Dvořák byl na 9.pozici. Lukáš Daněk vybíhal ze 17.místa a Martin Zeman uzavíral druhou desítku.

Běžecká část se ovšem našim sdruženářům moc nepovedla a všichni své pozice ztratili.

Tomáš Portyk doběhl do cíle jako šestý. Miroslav Dvořák, který z našich reprezentantů měl nejrychlejší běh, protnul cílovou pásku jako desátý. Ve finiši spolu bojovali Jan Vytrval s Ondřejem Pažoutem a úspěšnější byl první jmenovaný, který doběhl na 12. místě. Lukáš Daněk doběhl na 18.místě a Martin Zeman v cíli načnul třetí desítku pořadí.

Závod ve finiši vyhrál rakouský sdruženář Philipp Orter před domácími Eero Hirvonenem a Illkou Herolou.

Čeští sdruženáři se během týdne přesunou do Kuusama kde o příštím víkendu začne Světový Pohár dvěma individuálnimi závody.