Vendula Frintová při závodu MS 2017 v Jokohamě

Triatlonistka Frintová se v průběžném pořadí mistrovství světa posunula do první desítky

Vendula Frintová obsadila ve třetím závodě mistrovství světa čtrnáctou příčku, v celkovém pořadí seriálu však navzdory nejhoršímu letošnímu výsledku poskočila do první desítky.

Letošní sezona nezačala pro českou triatlonistku zrovna nejlépe. Během přípravy v Austrálii se dozvěděla, že v zimě přechodila mononukleózu. Přesto v prvním závodu mistrovství světa, které se v březnu konalo v Abú Zabí, obsadila 12. příčku. O měsíc později v Gold Coastu uzavírala první desítku a v celkovém pořadí seriálu držela 11. místo. Nyní se v Jokohamě v neoblíbeném dešti musela sice spokojit s nejhorším výsledkem v sezoně, i tak si ale v celkovém pořadí mistrovství světa polepšila na 7. místo.

Vendula Frintová při závodu MS 2017 v Jokohamě Zdroj: facebook.com/vfrintova/

Závod v Japonsku opanovala obhájkyně titulu Bermuďanka Duffy, která letos kvůli zranění vynechala první dva závody šampionátu. Druhou Američanku Zaferes porazila o 1:51 minuty, což je nový rekord seriálu. Třetí skončila další Američanka Kasper. Zaferes v celkovém pořadí přeskočila dosud vedoucí Novozélanďanku Hewitt. Mezi muži byl v Jokohamě první v cíli Španěl Mola před svým krajanem Alarzou a Norem Blummenfeltem. Mola vévodí i celkovému pořadí.

Z českých reprezentantů v Japonsku startovali ještě Jan Čelůstka a Petra Kuříková, oba skončili ve čtvrté desítce.

Závod MS v Jokohamě:

Muži: 1. Mola (Šp.) 1:48:15,2, 2. Alarza (Šp.) -8, 3. Blummenfelt (Nor) -11, … 37. Čelůstka -5:33

Ženy: 1. Duffy (Berm.) 1:56:18, 2. Zaferes (USA) -1:51, 3. Kasper (USA) -1:59, … 14. Frintová -3:46, 32. Kuříková -6:48