Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands

Tým Bucie postupuje do Semifinále

V 15hodin SEČ nastoupily na kurt v Singapuru, ke své čtvrtfinálové bitvě, Lucie Šafářová po boku Američanky Bethanie Mattek-Sands proti Maďarsko-kazašskému páru Timea Babos – Yaroslava Svedova. Svým postupem zaznamenaly 17.výhru v řadě. V semifinále se utkají s Francouzkami Garcia-Mladenovic, které jsou v Singapuru nasazenými jedničkami .

V 1. Setu se dostala Lucka s Bethanií do náskoku 3-1. Dlouho ho však neudržely a za stavu 4-2 přišly o servis. Do stavu 5-5 si šly oba páry po svém. V koncovce setu však o servis přišel znovu Česko-Americký pár a soupeřky mohly doservírovat. Po 16ti minutovém gemu se to, bohužel pro Lucii s Bethaníí, podařilo. Pár Babos-Svedova odvrátil 4 breakbally. Samy následně zužitkovaly svůj osmý setbol. První sadu získaly poměrem 7-5.

V setu druhém musely Lucie s Bethanií zabrat. Ve čtvrtém gemu se dostaly k breakballu, ale nevyužily jej. Samy v 7. hře přišly o servis a vypadalo to s šancemi na postup nejistě. Ovšem v následujícím gemu si vzaly ztracený servis zpět. Za stavu 5-5 se mohly Češka s Američankou dostat do vedení 6-5 a tlak by ležel na jejich soupeřkách. Nestalo se a svůj servis naopak ztratily. Maďarsko-Kazašský pár podával na postup a vypracoval si dvě matchballové příležitosti. Ani jednu nevyužil a Šafařová s Mattek-Sands trestaly. Využily svůj druhý brejkbol. Za stavu 6-6 následoval Tie-break. Tie-break byl vyrovnaný, Dvakrát si obě strany vyměnily mini-break a tak za stavu 5-5 se dostaly Babos-Svedova ke svému třetímu matchballu, ani ten ale nevyužily. Po druhé výměně stran uhrály obě výměny Lucie Šafářová s Bethanií Mattek-Sands a radovaly se ze zisku setu v poměru 7-6.

Po krátké pauze se na aktérky zápasu vrátily na kurt a mohl tak začít super tie-break, hraný do 10bodů. V něm dominoval Česko-Americký pár. Neztratil ani jednou svůj servis, soupeřkám jej sebral 4x a za stavu 9-2 měl tým Bucie k dispozici 7matchballů. Hned svůj první matchball v zápase využily a zvítězily 2-1 na sety a v rozhodujícím super tie-breaku 10-2.