Kristýna Kolocová s Michaelou Kvapilovou se radují z vítězného úderu
Foto: Facebook - Kolocová a Kvapilová Official page

Úspěšný den českého beach volejbalu! Do play off v Polsku míří hned 3 české páry!

Kristýna Kolocová s Michaelou Kvapilovou se radují z vítězného úderu

Generálka na mistrovství světa se českým ženám poměrně daří. Hoidarová s Kvapilovou i Nausch s Hermannovou mají jisté play off. Do něj navíc jistě postupuje i třetí český pár.

Čtyřhvězdičkový turnaj v polském Olszytnu se nedaří pouze dvěma, ale rovnou třem českým ženským párům. Mezi muži sice Schweiner s Perušicem neprošli kvalifikací, ta se ale nestala konečnou pro Martinu Bonnerovou s Šárkou Nakládalovou. Mladý český pár sice ve skupině prohrál svůj úvodní zápas s náročnými Brazilkami, ale dnes porazil nečekaně španělský pár Baquerizo/Fernandez Navarro po setech 21:15 a 21:19 a zajistil si postup do play off ze třetího místa ve skupině. Čeká je tak hned 1. kolo play off, což pro ně bude znamenat nejhůře dělené 17. místo, což již nyní znamená dosavadní největší úspěch sezony. Z jejich skupinu mají jisté play off Brazilky Bednarczuk/Duda a také Hoidarová s Kvapilovou.

Hermannová se Slukovou si hned na úvod poradily s Australankami Bell/Del Solar po setech 21:14 a 22:20. Dnes se však dosti zapotily proti Američankám Claes/Hughes, které porazily až ve třech setech, když ten úvodní prohrály. Druhý protáhly až na 25:23 a ve třetím vyhrály opět těsně, 15:13. Postoupily tak rovnou do druhého kola play off.

To čeká také Hoidarovou s Kvapilovou bez ohledu na poslední zápasy ve skupině. Až nečekaně hladce si pár číslo 2 porazil s Brazilkami Bednarczuk/Duda poměrem 22:20 a 21:16 a taktéž postoupil do 2. kola play off. Oba české páry tak skončí nejhůře deváté. 

187 79