Jakub Vadlejch
Foto: ČAS

Úžasné! Tři čeští oštěpaři budou bojovat o medaile!

Jakub Vadlejch

Výborně se dnes prezentovali v kvalifikaci všichni čeští oštěpaři. Trio Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý a Petr Frydrych totiž postoupilo do finále kompletní. Podobný kousek se podařil také Němcům, kteří budou ve finále také tři.

V kvalifikaci nakonec potřebali všichni naši borci 3 pokusy. V kvalifikační skupině A házel Jakub Vadlejch. Začal trochu rozporu plně, jelikož ani nepřehodil 79 metrů. Ovšem svým třetím pokusem hodil své náčiní do vzdálenosti 83,27 metru a přímo se kvalifikoval do finále.

V kvalifikační skupině B nastoupil Petr Frydrych a Vítězslav Veselý. Frydrych začal podobně jako Vadlejch a podobně také končil. Začal výkonem pod 79 metrů, ovšem třetí pokus letěl do vzdálenosti 83,60 metru a stejně jako Vadlejch se kvalifikoval přímo do finále. Vítězslav Veselý v prvních dvou hodech předvedl identické hody do vzdálenosti 81,32 metru a držel se na postupové pozici dle výkonu. Ovšem jistotu by mu dal delší hod. A ten přišel stejně jako u dalších dvou Čechů v poslední sérii. Víťa poslal oštěp do vzdálenosti 82,85 metru. Sice do kvalifikačního limitu mi chybělo 15 centimetrů, ovšem tento výkon mu stačil na postup do finále z desáté pozice. Česko tak bude mít poprvé v historii trojnásobné zastoupení v oštěpařském finále. 

VÝSLEDKY KVALIFIKACE

1. Keshorn Walcott (TRI) - 88,68 metru

2. Johannes Vetter (GER) - 85,96 metru

3. Julian Weber (GER) - 84,46 metru

.

5. Petr Frydrych (CZE) - 83,60 metru

7. Jakub Vadlejch (CZE) - 83,27 metru

10. Vítězslav Veselý (CZE) - 82,85 metru

491 123