Valentino Rossi
Foto: www.yamaha-racing.com

Valentino Rossi o svém zdravotním stavu, japonském závodě a o pomoci Viñalesovi v boji o titul

Valentino Rossi

Valentino Rossi se během předzávodní konference rozpovídal o stavu své operované nohy, o konkurenci v letošním boji o titul a taktéž o tom, zda by svému týmovému kolegovi v této bitvě pomohl.

Cala Crutchlowa se před několika dny novináři zeptali, zda by byl ochotný pomoci Marcu Márquezovi získat titul mistra světa. Podobnému dotazu čelil na čtvrteční předzávodní tiskové konferenci také Valentino Rossi. „Yamaha mě o pomoc Mavricku Viñalesovi zatím nepožádala, vše se ale bude odvíjet od průběhu šampionátu. Pokud bude velmi, velmi, velmi blízko titulu, je možné, že se zeptají,“ uvedl na pravou míru Ital.

Možnost pomoci svému týmovému kolegovi úplně nevyvrátil. „Seriál Moto GP se momentálně nachází ve velmi zajímavé situaci. O první místo v tabulce celkového hodnocení bojují tři jezdci z různých továren. Ty navíc mají velmi silné druhé piloty, kteří mohou jedničce týmu v bitvě o vítězství v šampionátu pomoci. Uvidíme, jak to celé dopadne.“

Devítinásobný mistr světa byl po operaci zlomené nohy nucený vynechat domácí závod v Misanu. Do následující španělské Velké ceny však i přes bolest nastoupil a momentálně se cítí téměř fit. „Stav mé nohy se zlepšil. Týden pauzy navíc mi pomohl, po Aragónu jsem trochu trpěl,“ přiznal Valentino Rossi. „Nějakou bolest sice stále cítím, mohu však jet. Nejsem však připraven na sto procent, kvůli zranění jsem musel své tréninky trochu pozměnit. Ale cítím se dobře.“

Momentálně čeká závodníky Moto GP patnácté kolo soutěže, které se jede v japonském Motegi. Osmatřicetiletému jezdci dělá velké starosti počasí. Dle předpovědí má celý víkend pršet. „Na této trati jsme silnější na suchu. Loni se mi na mokru dařilo, letos to není tak dobré. Doufám tedy, že pršet nebude,“ přeje si Valentino Rossi.

Autor: Andrea Štipčáková
246 0