Cristiano Ronaldo
Foto: eurosport.co.uk

Ve Španělsku už prý vědí, kdo vyhraje Zlatý míč!

Cristiano Ronaldo

Hodně lidí má jasno o tom, kdo by měl vyhrát Zlatý míč za nejlepšího fotbalistu roku 2016. Kdo získal víc než Cristiano Ronaldo, vítěz Ligu mistrů a Eura? Ve Španělsku ovšem vyplulo na povrch jiné jméno.

První půlrok byl pro Cristiana Ronalda famózní. Dařilo se mu na všech frontách, vyhrál nejprestižnější klubovou soutěž s Realem Madrid a jako kapitán dovedl Portugalsko k senzačnímu vítězství na Euru. Ve finále proti domácí Francii se však hvězdný CR7 zranil a čekala ho dlouhá rekonvalescence. Během ní promeškal skoro celou letní přípravu a novou sezónu nezačal na své poměry vůbec dobře. Zato jeho úhlavní rival posledních let v boji o Zlatý míč Lionel Messi zažívá velmi dobrý podzim. Podle katalánského deníku Diario Gol by měl právě drobný Argentinec získat už po šesté toto ocenění. Kdo je vlastně na Zlatý míč nominován?

Zlatý míč byl od roku 2009 sloučen s cenou FIFA pro nejlepšího hráče planety, letos se ovšem FIFA opět odtrhla a vytvořila vlastní cenu FIFA „The Best“. Jako první hráč v historii by měl tuto trofej portugalský borec Ronaldo. O Zlatém míči budou rozhodovat opět pouze novináři a ti prý letos preferují Messiho. Kdo získáá cenu The Best? Bude to určitě některý z těchto borců: 

Kdo nakonec získá obě ocenění? Rozdělí si je dvě největší hvězdy naší dekády po jedné, nebo něčí jméno uslyšíme dvakrát? Nebo snad přijde po dlouhých letech změna a vyhraje například Francouz Griezmann nebo barcelonský kanonýr Suaréz?

Autor: Jirka Vokřál
286 14