Washington Capitals

Pouze dva zápasy se odehráli dnes v noci Pittsburgh zavítal na led hlavního města spojenýchstátů, Washingtonu a Calgary přivítalo Arizonu.

Když se utkají Alexandr Ovečkin a Sidney Crosby, je z toho vždycky velká událost. Další z těchto soubojů se odehrál dnes v noci a lépe z něj vyšel rus. Ovečkin vstřelil jeden gól a pomohl svému týmu k nečekaně  vysokému vítězství.

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 7-1

Očekávala se vyrovnaná bitva, opak byl však pravdou. Hokejisté Washingtonu se probudili ze spánku a doslova zdemolovali Pittsburgh sedmi góly. O osudu utkání bylo téměř jasno již po první třetině, kterou Capitals vyhráli 3:0. Nejvýraznější postavou domácích byl švédský centr Nicklas Bäckström, který si připsal 5 kanadských bodů (2+3).

Branky a nahrávky: 8. Oshie (Beagle), 18. Bäckström (Oshie, Niskanen), 20. Oshie (Bäckström, Carlson), 26. Orlov (Johansson, Bäckström), 46. Williams (Oshie, Bäckström), 51. Ovečkin (Burakovsky), 57. Bäckström (Schmidt, Orpik) – 57. Kessel (Bonino, Schultz).

Střely na branku: 39-26

Počet diváků: 18.506

Calgary Flames - Arizona Coyotes 2-1pp

Duel mezi Calgary a Arizonou příliš šancí nenabídl, hrálo se velmi opatrně a počet vstřelených branek je toho důkazem. Šťastnější jsou nakonec hokejisté Flames, o jejichž výhře rozhodl v prodloužení Michael Frolík.

Branky a nahrávky: 47. Tkachuk (Frolík), 61. Frolík – 40. Rieder (Martinook).

Střely na branku: 24-21

Počet diváků: 18.202

Michael Frolík (CGY) - 1+1, 3 střely, čas na ledě 17:34

Autor: Tomas Sadil