Auston Matthews vybrán jako jednička draftu NHL v roce 2016

Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs 5:4pr (2:2, 1:2, 1:0 – 1:0)

Čtyřmi zápasy začal nový ročník NHL. Jako první zkřížili hokejky, v Canadian Tire Centre, hráči domácí Ottawy a Toronta. Úvod utkání se oba týmy spíše oťukávali a hrálo se převážně ve středním pásmu. V 9.minutě už se skóre měnilo, to když se trefila letošní jednička draftu. Gól však nečekaně nabudil domácí a v rozmezí 11. a 13. minuty vývoj zápasu otočili. Nejdříve se z dorážky prosadil Bobby Ryan o 2.23 minuty později střelou od modré Erik Karlsson. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Matthews srovnal o minutu později. Po úvodní dvacetiminutovce byl stav nerozhodný 2-2. Na začátku druhé třetiny zkompletoval Auston Matthews Hattrick. Po jeho brance tempo mírně opadlo a další gól padl až 2 minuty před koncem 2. Periody, když se střelou z úhlu trefil přesně mezi betony Derick Brassard. Vše nasvědčovalo tomu, že i po 40 minutách se půjde do kabin za nerozhodného stavu. Ovšem při útočné akci Toronta nedostal přihrávku nikdo jiný, než Auston Matthews a jako první hráč v historii zaznamenal při svém debutu 4 góly v zápase.

V třetí třetině ovšem začala domácí Ottawa zápas otáčet, Ve 47. minutě vyrovnal Kyle Turis a poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl tentýž hráč, když po hezké kombinaci střelou nad lapačku rozhodl o výhře domácích 5-4.

Branky a nahrávky: 11. B. Ryan (E. Karlsson, Z. Smith), 13. E. Karlsson (Brassard, B. Ryan), 38. Brassard, 47. Turris (Stone), 61. Turris (Stone, E. Karlsson) – 9.Matthews (Hyman, Nylander), 15. Matthews, 22.Matthews (Rielly), 40. Matthews (Nylander, Gardiner)

Vyloučení: 4:2. Bez Využití

Střely na branku: 30:38.
Diváci: 17.618.

Sestřih všech 4 gólů Austona Matthewse

Chicago Blackhawks – St. Louis Blues 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

V United Centre se začalo o hodinu později, než utkání Ottawy s Torontem. Aktivněji vstoupili do utkání Blues. Jejich rozlet však zbrzdilo vyloučení Fabbriho. Při jeho vyloučení padl úvodní gól utkání, když se v přesilovce prosadil z dorážky slovenský hráč Richard Pánik. Aktivita St. Louis pokračovala i nadále ovšem k dalšímu zásahu to nevedlo. Po první třetině tak svítilo na ukazateli skóre 1-0.

Na začátku prostřední části se už hosté dočkali vyrovnání. Při vyloučení van Riemsdyka se střelou z kruhu prosadil Kevin Shattenkirk. Poté se hra uklidnila. Ve 34. minutě však po chybné rozehrávce St. Louis se k odraženému puku dostal Tyler Motte, přihrál před branku, kde měl Ryan Hartman jednoduchou úlohu. 2 minuty před koncem 2. třetiny byli v rychlém sledu vyloučeni 3 hráči Chicaga a St.Louis mělo možnost přesilovky 5 na 3, kterou po hezké kombinaci potrestal kanonýr hostů Vladimir Tarasenko.

Do poslední dvacetiminutovky vlétli lépe hráči St. Louis. V pokračující přesilovce, kterou si  Blues přenesli z předchozí části, se po střele Tarasenka z dorážky prosadil Paul Stastny a zaznamenal vítěznou branku. Chicago se snažilo vyrovnat, což se nakonec nepodařilo ani v šesti bruslařích na ledě. Puk uzmul Paul Stastny a ujížděl na prázdnou branku. Trefil ale pouze tyčku. Ovšem dojíždějící Tarasenko už pečetil výhru hostů. Blackhawks se nechtěli vzdát a odvolali Crawforda znovu. K jejich smůle si neporozuměli v rozehrávce a dali si vlastní gól. Konečný stav 5-2.

Branky a nahrávky: 5. Pánik (Toews, Hossa), 35.Hartman (Motte, Krüger) – 25. Shattenkirk (Pietrangelo, Steen), 40. Tarasenko (Stastny, Shattenkirk), 41. Stastny (Tarasenko, Shattenkirk), 59. Tarasenko (Stastny, Pietrangelo), 60. Steen

Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3

Střely na branku: 19:34.

Utkání Edmontonu s Calgary začalo zostra, už ve 2.minutě to bylo 1-1. Nejprve střelu Draisaitla tečoval před Elliotem Patrick Maroon a o 36vteřin později si svou vlastní střelu dorazil Alex Chiasson. V 6.minutě se do přečíslení dvou na jednoho dostali Tylel Pitlick spolu s Kassianem, první jmenovaný zvolil střelu a na vzdálenější tyč a trefil přesně. A To ještě nebylo v 1.třetině všechno. V 16.minutě si do samostatného úniku nabruslil Zack Kassian a kličkou do backhandu nedal Elliotovi šanci – 3:1. V polovině druhé třetiny si při přesilovce nerozuměli hráči Oilerss rozehrávkou a jejich chybu ztrestal Troy Brouwer, když vypíchl puk ve středním pásmu kličkou se zbavil beka a tváří v tvář prostřelil Talbota.O stejný kousek, tedy gól v oslabení, který znamenal vyrovnání se postaral český zástupce v barvách Calgary. Michael Backlund zatáhl puk před Talbota a vystřelil, jehož střelu gólman pouze vyrazil před sebe a tam už čekal Frolík. Po skončení přesilovky se ke střele od modré dostal Andrej Sekera, jehož střela se odrazila od zadního mantinelu příhodně před kapitána domácích a ten i s trochou štěstí poslal svůj tým znovu do vedení. 5min před koncem prostřední dvacetiminutovky se dostal do brejku Connor McDavid, který byl lehce faulován Widemanem a rozhodčí nařídili velmi přísné trestné střílení. Sám postižený se rozjel, nic moc nevymýšlel a střelou forhandem gólmana prostřelil. Po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 5-3. Vstup do poslední části měli opět lepší domácí. Poprvé se v NHL trefil finský mladík Jesse Puljujarvi, který se dostal k odraženému puku a nehlídán vystřelil na vzdálenější tyč – 6:3. 8minut před koncem ještě vykřesal naději Dennis Wideman, který v přesilovce prostřelil vše co mu stálo v cestě. Poslední slovo měl však Jordan Eberle, který trefil prázdnou branku přes celé kluziště na konečných 7-4

Edmonton Oilers – Calgary Flames 7:4 (3:1, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Maroon (Draisaitl), 6. Pitlick (Russell, Larsson), 16. Kassian (McDavid, Klefbom), 33. McDavid (Sekera, Russell), 35. McDavid, 49. Puljujärvi, 59. Eberle (Nurse) – 2. Chiasson (Bouma, Stajan), 29. Brouwer, 31. Frolík (Backlund, Giordano), 52. Wideman (Brodie, Backlund)

Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1 v oslabení 0:2

Střely na branku: 28:41.

V posledním dnešním zápase se hrálo kalifornské derby mezi San Jose Sharks a Los Angeles Kings. V brankách obou týmů se představili jedničky svých týmů. Domácí začali náporem, který ale nikam nevedl a jako první se prosadil střelou z velkého úhlu Tyler Toffoli. Jehož střelu nejdříve nikdo neviděl, ale po konzultaci s video rozhodčím byla branka uznána – 0:1 V pokračujícím tlaku Sharks, který byl podpořen o přesilovou hru, srovnal z mezikruží Logan Couture. I jeho střelu musel zkoumat video rozhodčí. Branka byla rovněž uznána. Za stavu 1-1 se dlouho nic výrazného nedělo až do doby než se sám zranil Jonathan Quick. Jedná se o zranění v dolní části těla. Jeden z nejlepších brankářů ligy musel tak nuceně střídat. Do brány šel Jeff Zatkoff, jenž zápas dochytal. Připsal si 15úspěšných zásahu a jeden inkasovaný gól, bohužel pro hosty byl rozhodující. Na začátku 3.třetiny se k puku dostal Joonas Donskoi, který hledal svou křižnou nahrávkou na druhé straně lépe stojícícho Boedkera. Přihrávku zblokoval obránce Kings Drew Doughty tak nešťastně, že se puk odrazil k dojíždějícímu Brentu Burnsovi, pro něj nebyl problém trefit bránu. I přes snahu o vyrovnání se to Kings nepodařilo a ze San Jose odjíždějí bez bodu.

San Jose Sharks – Los Angeles Kings 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Couture (J. Thornton, Pavelski), 44. Burns (Donskoi, Couture) – 2. Toffoli (Kopitar, Doughty)

Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1

Střely na branku: 31:22