Karolína Plíšková

Karolína Plíšková dnes svedla neuvěřitelnou dramatickou bitvu na úvod Turnaje mistryň v Singapuru proti Garbine Muguruza ze Španělska. Po úvodní sadě a breaku v druhém setu to vypadalo na jednoznačný zápas. Ale opak byl pravdou.

V prvním setu nenechala Karolína nic náhodě. Prakticky vstoupila do turnaje sebevědomě a bez chyb. Tak, jak před Singapurem předpověděl její kouč. Španělce vzala hned dvakrát servis a první sadu ovládla poměrem 6:2.

Věci se ale začaly komplikovat v sadě druhé. Plíšková byla jeden break v plusu a vedla nad Muguruzou 3:1 a vypadalo to, že druhý set by mohl mít podobný průběh jako ten první. Ovšem Španělka se vzchopila. Vzala Karolíně 2 podání v řadě a šla do trháku. Vedla 5:3 a šla na servis. Ten však ztratila a Plíšková se vrátila do druhé sady. Nikdo nebyl ve výhodě. Následné 3 gemy proběhly bez jakýchkoliv dramat a šlo se do tie-breaku. Karolíně se povedl sice úvod, ale druhé polovina už nikoliv. Ztratila totiž po sobě 4 vlastní servisy, připravila tedy pro Garbine 4 mini break-bally a ta jich plně využila. Zkrácenou hru dovedla do vítězného konce poměrem 7:4.

To, co se však dělo v rozhodujícím setu, to nemá obdoby. Plíšková vstoupila do této sady velmi nervózně. Ztratila své úvodní dva servisy a Muguruza šla do nezastavitelného trháku 4:0. To ovšem ještě nevěděla, co Karolína předvede později. Od stavu 1:4 z pohledu Plíškové si Španělka už ani jednou nepodržela servis. Plíšková snížila na 2:4, vzápětí však servis ztratila a Muguruza šla podávat na vítězství v utkání. Vypracovala si dokonce jeden match ball. Z toho ale Plíšková utekla a přes shodu vzala opět Španělce servis. Následně už Karolína své podání nepustila, naopak Španělku nenechala uhrát ani gem. Za stavu 6:5 pro českou reprezentantku šla podávat Muguruza na to, aby ještě přetrvala v utkání. Ovšem totálně selhala. Karolína ji při jejím podání nepovolila ani jeden "fiftýn" a čistou hrou při podání Španělky ukončila zápas, který nakonec ovládla poměrem 6:2, 6:7, 7:5.

Karolína tak v třetí sadě zaznamenala úžasný obrat z 2:5 na 7:5! Celkově v zápase se Plíšková mohla velmi opřít o servis. Nasázela Španělce hned 14 es, z toho 8 v druhé sadě. Co se týče statistik, tak Karolína byla na kurtě lepší hráčkou. Téměř všechna čísla hovoří v její prospěch. I přesto byla krůček od prohry. Nakonec si ale do tabulky připsala velmi cennou výhru.