Česká tenistka Petra Kvitová

WTA - DVOUHRY: Wuhan (Čína), tvrdý povrch

Petra Kvitová si vyšlápla na aktuálně nejlepší tenistku světa, Němku Angelique Kerber, přičemž musela zápas otáčet. Nervydrásající souboj trval téměř tři hodiny a 20 minut. Kvitová napáchala 11 dvojchyb, naproti tomu trefila 5 es. I přes velké množství zkažených servisů vydřela cenné vítězství s výbornou Němkou a po setech 6:7 7:5 6:4 postoupila do čtvrtfinále.

Úvodní sada tohoto osmifinálového zápasu byla hodně divoká, hráčky si napřeskáčku braly podání, šestadvacetiletá Kvitová nabídnutý setbol nevyužila, a tak set musela rozhodnout až zkrácená hra, ve které byla úspěšnější Němka- vyhrála ji 12-10 a dostala se do nadějného vedení 1-0 na sety. První set trval dlouhých 86 minut.

Druhý set se nesl v podobném duchu, celkem pět ztracených servisů. Za stavu 4-5 šla Petra Kvitová podávat na srovnání zápasu, soupeřka ji nabídla setbol, který ale Petra neproměnila a Kerber srovnala na 5-5. Naštěstí hned vzápětí světová jednička o servis přišla a Petra posléze poslala toto střetnutí do třetího setu.

V rozhodujícím setu brejkla česká tenistka Němku hned v úvodu. Wimbledonská vítězka už o své podání nepřišla, i když Angelique Kerber měla několik brejkbolových příležitostí. Petra Kvitová nakonec zvládla otočit pro ni nepříznivě se vyvíjející duel a v zítřejším čtvrtfinálovém zápase vyzve Britku Johannu Konta, s níž má vyrovnanou zápasovou bilanci 1-1. Kvitová bojuje také o účast na Turnaji mistryň v Singapuru, její šance jsou ale malé, turnaj ve Wuhanu by musela vyhrát a muselo by se jí dařit na následujích turnajích.