Hokej - HC Ajoie - HC La chaux-de - Fonds

V malebném městečku Porrentruy se v neděli odehrál druholigový zápas mezi HC Ajoie a lídrem NLB La Chaux-de-Fonds. Před začátkem však nikdo netušil, že tento duel zapíše do historických tabulek ledního hokeje.

Tento atraktivní zápas byl od první minuty velmi vyrovnaný. Po základní části bylo skóre vyrovnané 2:2 a ani v následném prodloužení jsme se vítězného gólu nedočkali. Na řadu musely přijít samostatné nájezdy, které jsou mezi diváky velmi oblíbené. Diváci si jich užili do sytosti. Viděli neuvěřitelných 46 nájezdů, totiž celkem 23 kol. Oba gólmani předváděli neskutečné zákroky a nájezdníkům tak ničili nejenom nervy, ale také sebevědomí. Timo Wolf pustil jen tři branky a Ludovic Waeber čtyři góly.

Předchozí rekord držela německá DEL, přesně řečeno utkání mezi Mnichovem a Straubingem. V tomto utkání bylo k vidění 21 kol. Jen pro zajímavost, v zámořské NHL se dosud jelo nejvýše 40 nájezdů, a to před dvěma lety.