Philadelphia Flyers

Philadelphia v noci vyhrála šestý zápas v řadě a delší vítěznou sérii zažila naposledy v roce 2011. Colorado naopak šestý zápas v řadě v noci prohrálo. Souboj McDavida s Eichelem přinesl rozdílné individuální a týmové rozřešení.

Buffalo Sabres - Edmonton Oilers 4-3pp

Očekávaný souboj McDavida a Eichela zvládl po osobní stránce lépe dvoubodový kapitán Edmontonu. Ze dvou bodů za výhru v duelu se ale radoval Eichel a celé Buffalo.

Branky a nahrávky: 11. E. Kane (McCabe, Moulson), 14. B. Gionta (M. Foligno, Ristolainen), 60. E. Kane (R. O'Reilly, Ristolainen), 61. Ristolainen (R. O'Reilly, Eichel) – 31. Eberle (Caggiula, Nugent-Hopkins), 33. Lucic (McDavid, Caggiula), 50. Draisaitl (McDavid, Sekera)

Střely na branku: 26-37

Počet diváků:18.149

New Jersey Devils - Vancouver Canucks 3-2

Doma znovu vítězně. New Jersey si na domácím ledě poradilo s Vancouverem a ve všech letošních duelech, které hostilo, zvládlo bodovat. Jejich bilance čítá osm výher a dvě prohry v nastavení.

Branky a nahrávky: 4. Hall (Quincey, Parenteau), 28. Palmieri (Hall, Severson), 32. Lovejoy (Zajac, Quincey) – 22. D. Sedin (Brandon Sutter, Stecher), 44. H. Sedin (Sbisa, D. Sedin)

Střely na branku: 22-24

Počet diváků:13.126

New York Islanders - New York Rangers 4-2

Newyorské derby mělo poměrně překvapivého vítěze. Islanders se na domácím ledě dostali do rozhodujícího vedení už v první třetině, kdy vstřelili dvě branky a svůj náskok po celý duel udržovali.

Branky a nahrávky: 8. Mayfield (Lee, Hickey), 18. Chimera (B. Nelson), 23. Ladd (Prince), 52. Tavares (Jo. Bailey, Leddy) – 21. Vesey (Rick Nash), 29. M. Staal (J. T. Miller, Kreider)

Střely na branku: 32-38

Počet diváků:15.795

Philapelhia Flyers – Florida Panthers 3-2pp

Dva zásahy Simmondse a rozhodující trefa Voráčka zajistily Philadelphii dva body v souboji s Floridou. Flyers vyhráli pošesté v řadě a zažívají nejdelší vítěznou sérii od prosince 2011, kdy vyhráli sedmkrát za sebou.

Branky a nahrávky: 18. Simmonds (MacDonald, Provorov), 31. Simmonds (Giroux, Gostisbehere), 65. Voráček (Giroux) – 16. Barkov (Pysyk, R. Smith), 56. J. Jokinen (Matheson, Sceviour)

Střely na branku: 25-44

Počet diváků:18.999

Jakub Voráček (PHI) 1+0, 7 střel, čas na ledě 21:05

St. Louis Blues - Montreal Canadiens 3-2pp

Jaden Schwartz se stal hrdinou St. Louis, když byl u všech tří branek svého týmu. Dvě dokonce sám obstaral, včetně té rozhodující v prodloužení. Svůj letošní účet tak zaokrouhlil na deset přesných tref.

Branky a nahrávky: 48. Stastny (Schwartz, Parayko), 51. Schwartz (Stastny, Bouwmeester), 64. Schwartz (Steen) – 11. Byron (Plekanec, Barberio), 38. Plekanec (Byron)

Střely na branku: 31-30

Počet diváků:17.646

Tomáš Plekanec (MTL) 1+1, 4 střely, čas ně ledě 16:38

Nashville Predators - Colorado Avalnche 4-3

Vcelku divoký duel s několika zásadními zvraty odehráli hokejisté Nashvillu a Colorada. Na vítězné straně nakonec stáli hráči Preds, kteří o své výhře rozhodli na začátku třetí třetiny. Avalanche prohráli už šestý zápas v řadě.

Branky a nahrávky: 11. Arvidsson, 19. Neal (C. Wilson), 26. P. K. Subban (Fiala, Ribeiro), 42. Josi (Johansen, Ribeiro) – 13. MacKinnon (R. Bourque), 24. Duchene (Rantanen, MacKinnon), 34. Duchene (Iginla, Barrie)

Střely na branku: 32-28

Počet diváků:17.113

Winnipeg Jets - Detroit Red Wings 3-4 po sam. nájezdech

Až samostatné nájezdy musely rozhodnout duel mezi Detroitem a Winnipegem. Jets šli v první třetině do vedení 3:1, avšak Red Wings se podařilo vyrovnat a následně i obrat dokonat.

Branky a nahrávky: 7. Copp (Chiarot, Daňo), 12. Byfuglien (Laine, Wheeler), 14. Laine (Ehlers, Byfuglien) – 8. Tatar (DeKeyser, Zetterberg), 31. Mantha (D. Larkin), 38. Vanek (Ouellet, Nyquist), rozh. náj. Zetterberg

Střely na branku: 34-30

Počet diváků:15.294

Chicago Blackhawks - Arizona Coyotes 4-0

Přesná trefa v každé třetině. Jednoduchý recept zajistil Chicagu dva body v souboji s trápící se Arizonou, která prohrála pátý zápas v řadě. Scott Darling stále zaskakující za Crawforda vychytal své první čisté konto sezony.

Branky a nahrávky: 16. Anisimov (P. Kane, Seabrook), 27. Hossa (Hartman, T. van Riemsdyk), 27. Rasmussen (Pánik), 57. Hossa (Hjalmarsson)

Střely na branku: 27-22

Počet diváků:21.327

Dallas Stars - Calgary Flames 1-2

Čtvrtou výhru v řadě ukořistili hráči Calgary Flames, když si poradili s Dallasem. Vyrovnaný duel rozsekl Sean Monahan až ve třetí třetině a svému týmu pomohl společně s Johnnym Gaudreauem dvěma body.

Branky a nahrávky: 14. McKenzie – 33. J. Gaudreau (Chiasson, Monahan), 50. Monahan (J. Gaudreau)

Střely na branku: 30-20

Počet diváků:17.996

Autor: Tomas Sadil