Chicago Blackhawks

Sedmou porážku v řadě utrpěli v noci hráči Vancouveru Canucks, naopak na vítězné vlně se nadále veze Chicago se čtyřmi úspěchy za sebou. Stejný kousek se povedl také Washingtonu.

New York Islanders - Philadephia Flyers 2-3 po sam. Nájezdech

Vyrovnání v posledních vteřinách a dokonaný obrat v samostatných nájezdech. Philadelphia Flyers se v nočním souboji s Islanders radovala z vydřených dvou bodů. Po dvanácti zápasech má na kontě šest vítězství a skóre 43-43.

Branky a nahrávky: 40. Tavares (Cizikas, Hickey), 53. Seidenberg (Jo. Bailey, de Haan) – 32. Konecny (Gudas), 60. Read (Cousins, Streit), rozh. náj. Giroux

Střely na branku: 27-42

Počet diváků: 11.119

Radko Gudas (PHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 22:43

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 1-2

Dva zásahy Mitche Marnera a skvělý výkon Frederika Andersena, který pokryl 42 střel, vynesly Torontu druhou výhru z posledních dvou zápasů. Leafs si tentokrát poradili s Buffalem, kdy ubránili vedení získané v úvodu duelu. Toronto porazilo Buffalo poprvé od 29. ledna 2013, když od té doby nasbíralo sedm porážek.

Branky a nahrávky: 26. M. Foligno (Jo. Larsson, Reinhart) – 5. Marner (Bozak, J. van Riemsdyk), 22. Marner (J. van Riemsdyk)

Střely na branku: 43-29

New York Rangers – Edmonton Oilers 5-3

Dlouho se Oilers a Rangers přetahovali o dva body. A ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby bylo skóre duelu vyrovnané. Poté však udeřili domácí a Rick Nash v devětapadesáté minutě vstřelil rozdílovou branku, na kterou ještě pojistkou navázal Miller, když trefil prázdnou branku. Edmonton tak po dlouhé době odešel z ledu bez jediného bodu.

Branky a nahrávky: 9. K. Hayes (Grabner, Skjei), 36. Grabner (J. T. Miller, K. Hayes), 50. Fast (Pirri, Skjei), 59. Rick Nash (Holden, Stepan), 59. J. T. Miller (Holden, K. Hayes) – 7. Nugent-Hopkins (McDavid, Eberle), 31. Maroon (Puljujärvi), 49. A. Larsson (Sekera, Letestu)

Střely na branku: 31-24

Počet diváků: 18.006

Washington Capitals - Winippeg Jets 4-3pp

Dva góly Alexandra Ovečkina pomohly Capitals k vydřené výhře na domácím ledě proti Winnipegu. Ruský ostrostřelec měl na svědomí i rozhodující branku v prodloužení, které Jets vybojovali v poslední třetině, když dotáhli tříbrankové manko. Obrat nakonec nedokonali. Z Verizon center vezou bod.

Střely na branku: 32-27

Počet diváků: 18.506

Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 3-4 po sam nájezdech

Předlouhých deset kol měly samostatné nájezdy v souboji Tampy a Bostonu. Rozhodl je nakonec Jimmy Hayes ve prospěch hostů z Bostonu. V dresu Bruins se prosadil taktéž David Pastrňák, který poslal svůj tým do dvoubrankového vedení 3-1. Tampa však dokázala zásluhou Tylera Johnsona srovnat. Nadále však platí, že s Raskem v brance se jim nadmíru daří.

Branky a nahrávky: 16. Hedman (Kučerov, Filppula), 29. T. Johnson (Strålman, Stamkos), 51. T. Johnson (Coburn, Koekkoek) – 5. Carlo (Bergeron), 11. Spooner (Krug, Krejčí), 25. Pastrňák (Bergeron, Marchand), rozh. náj. J. Hayes

Střely na branku: 30-31

Počet diváků: 19.092

David Pastrňák (BOS) 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:48

David Krejčí (BOS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 19:47

Ottawa Senators - Vancouver Canucks 1-0

Jediný gól rozhodl souboj Vancouveru a Ottawy. Postaral se o něj Senátor Mike Hoffman krátce po polovině základní hrací doby a Sens se dočkali sedmé výhry v sezoně. Hlavním hrdinou zápasu byl však brankář Ottawy Mike Condon, jenž se k týmu připojil po trejdu z Pittsburghu a zaskakuje v brance za zraněného Hammonda a Craiga Andersona, který tráví čas s vážně nemocnou manželkou a momentálně není součástí týmu.

Střely na branku: 24-27

Počet diváků: 13.260

Florida Panthers - New Jersey Devils 4-3pp

Dvougólový Vincent Trocheck dotáhl Floridu k výhře nad New Jersey, kterou Panthers dotáhli do konce až v poslední minutě prodloužení. Po celý duel se přitom těšili z vedení, New Jersey ale předvedlo silný závěr třetí třetiny s vyrovnávací trefou Pavla Zachy v sedmapadesáté minutě. Jeho branka byla 1. V NHL. V zápase si připsal asistenci i Jaromír Jágr, což je jeho 1873. bod v NHL. Zároveň se osamostatnil na 6. pozici v počtu odehraných zápasů. Nyní jich má na kontě 1640.

Branky a nahrávky: 13. Ekblad (Yandle, Marchessault), 27. Malgin (Demers, Sceviour), 45. Trocheck (Jágr, Pysyk), 65. Trocheck – 39. Zajac (Palmieri, Severson), 45. Parenteau (J. Moore, Lappin), 57. Zacha (B. Bennett, Severson)

Střely na branku: 29-34

Počet diváků: 11.597

Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:54

Pavel Zacha (NJD) 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:19

1. gól Pavla Zachy v NHL

Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 4-0

Dva brankáři v noci vychytali čistá konta, tím druhým byl brankář Chicaga Corey Crawford, který zlikvidoval osmatřicet střel Colorada a pomohl týmu k jasnému vítězství. Blackhawks měli silnou první a třetí třetinu, ve kterých shodně dvakrát zatížili konto soupeře a zvítězili počtvrté v řadě.

Branky a nahrávky: 15. Toews (Keith), 16. Hossa (Panarin, Anisimov), 41. Hossa (Keith), 53. Panarin (P. Kane)

Střely na branku: 21-38

Počet diváků: 21.580

Dallas Stars - St. Louis Blues 6-2

Silnou třetí třetinu předvedli v zápase se St. Louis hráči Dallasu, když v závěrečné dvacetiminutovce vstřelili čtyři branky. Hlavními hvězdami byli Tyler Seguin a Jamie Benn, kdo jiný také, kteří se výjimečně pasovali do rolí nahrávačů a nasbírali čtyři, respektive tři gólové asistence. Dallas vyhrál teprve počtvrté z deseti zápasů.

Branky a nahrávky: 27. Eaves (Seguin, Jamie Benn), 32. Klingberg (Jamie Benn, Seguin), 44. Johns (Seguin, Oduya), 46. Spezza (Seguin, Lindell), 57. Klingberg (Jamie Benn), 57. Jordie Benn (Hamhuis, Korpikoski) – 32. Stastny (Pietrangelo, Steen), 51. Pietrangelo (Stastny, Jaškin)

Střely na branku: 27-30

Počet diváků: 18.532

Dmitrij Jaškin (STL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 12:58

Arizona Coyotes - Nashville Predators 3-2 po sam. Nájezdech

Na dalším povedeném výkonu brankáře Dominguea mohli stavět hráči Arizony. Ti si v nočním zápase poradili s Nashvillem, když vyrovnaný zápas dospěl až do samostatných nájezdů, které rozhodl Anthony Duclair. Coyotes celkově v zápase spoléhali na talentované mladíky. Duclair totiž zaznamenal branku i v základní hrací době a druhou obstaral Christian Dvorak, pro kterého to byl první gól v kariéře.

Branky a nahrávky: 10. Dvorak (White, Goligoski), 46. Duclair (Domi), rozh. náj. Duclair – 18. Irwin (Y. Weber, Ribeiro), 37. C. Smith (P. K. Subban, Ekholm)

Střely na branku: 28-37

Počet diváků: 10.745

Los Angeles Kings – Pittsburgh Penguins 3-2pp

Ani dva góly z hole kapitána Sidneyho Crosbyho nestačily Pittsburghu na vítězství. Zápas s experty na boje v prodloužení v podobě Králů z Los Angeles rozhodli domácí Kaliforňané právě v nastavení, když se trefil Dowd. Crosby bodoval ve všech pěti zápasech, do kterých zasáhl a už má na kontě osm bodů za šest branek a dvě nahrávky.

Branky a nahrávky: 26. Lewis (Clifford, Martinez), 43. M. Greene (J. Carter), 63. Dowd (Pearson, Martinez) – 8. Crosby (Hörnqvist, Letang), 50. Crosby (Letang)

Střely na branku: 27-23

Počet diváků: 18.230

San Jose Sharks - Calgary Flames 2-3

Dvougólový nováček Matthew Tkachuk se stal strůjcem úspěchu Flames z Calgary v souboji se San Jose. Sharks se v závěrečné třetině sice podařilo smazat dvougólové manko, avšak šest minut po jejich vyrovnávací trefě se podruhé v duelu prosadil již zmíněný Tkachuk, když proměnil pas Michaela Frolíka, jenž mu připravil obě trefy.

Branky a nahrávky: 41. Burns (Pavelski, J. Thornton), 50. M. Karlsson (Vlasic, Tierney) – 37. Brouwer (Ferland, S. Bennett), 39. Tkachuk (Engelland, Frolík), 56. Tkachuk (Frolík, Engelland)

Střely na branku: 28-22

Počet diváků: 17.562

Michael Frolík (CGY) 0+2, 5 střel na branku, čas na ledě 16:40