Česká kanoistka Tereza Fišerová

Vycházející hvězda vodního slalomu. Fišerová získala letos již druhou velkou medaili. Nová naděje pro Tokyo?

Divoká voda letos měnila program her. Velice smutní jsou deblkanoisté, zato kanoistky se v Tokyu představí vůbec poprvé v historii. A velkou nadějí na zisk cenného kovu by mohla být vycházející hvězda pražské Dukly, teprve 19letá Tereza Fišerová, jenž letos získala již dvě velké seniorské medaile.

V červnu v Tacenu mírně šokovala, když si vyjela stříbro. Sama tomu nemohla uvěřit. A podobné pocity měla také po závodě MS do 23 let v Čunovu.

Tereze Fišerové je pouhých 19 let. Ale po loňském triumfu na MS juniorů, již letos získala 2 velké cenné kovy mezi dospělými. Po stříbru na ME si totiž vyjela medaili stejného kovu i na MS do 23 let. Nestačila pouze na zkušenou Britku Mallory Franklin, které podlehla o více než 3 sekundy. Základem Terezina úspěchu však byla velmi čistá jízda, jelikož trať prolétla bez jediného doteku.

Tyto úspěchy ji rázem řadí do pozice medailové naděje pro OH v Tokyu, jenž se konají za 3 roky. V té době bude Fišerové 22 let. A pokud všechno bude probíhat dle plánu, dá se u Terezy očekavat další vzestup výkonnosti.

Jak by mohla vést její cesta pod 5 kruhů? V roce 2019 musí kterákoliv česká kanoistka vyjet pro ČR účastnické místo na OH, která se budou udělovat na základě umístění na MS v daném roce. V rámci ČR následně proběhnou pravděpodobně 4 kvalifikační závody a závodnice, jenž získá největší počet bodů ze všech závodů dohromady, se kvalifikuje na hry do Tokya.

Autor: Jan Linha