Výběr týmu Biketrial Kyjov na španělském Mistrovství světa
Foto: https://www.facebook.com/biketrialkyjov/photos/pb.389840981209064.-2207520000.1503584897./934554506737706/?type=3&theater

World Biketrial championship 2017

Výběr týmu Biketrial Kyjov na španělském Mistrovství světa

Od 13. do 18. srpna se ve španělském Pujaltu uskutečnilo Mistrovství světa v Biketrialu, kterého se zúčastnila i česká výprava ve všech věkových kategoriích.

Podívejme se teď na celé mistrovství očima dvou reprezentantů z týmu Biketrial Kyjov a to konkrétně Michala Kůřila a Ondřeje Krúpčika. Ti reprezentovali Českou republiku v kategorii junior. Ondra si z Mistrovství odvezl krásnou stříbrnou medaili a Michal skončil těsně na čtvrtém místě.
Celé mistrovství se skládalo ze dvou bodovaných závodů a součet těchto bodů určil konečné pořadí závodníků.

První závod čekal české borce v úterý 15. srpna. Trať vedla přes lesní svahy a končila na náměstí, kde byly uměle vytvořené překážky.  "Trať byla extrémě náročná a příliš mi nesedla." říká Michal, který první kolo zajel na třetím místě, ale špatný doskok na trám ve dvoumetrové výšce a následná penalizace pěti body za opření o zeď ho posunula na konečné páté místo. Ondra měl do závodu horší start než Michal. Po prvním kole byl na čtvrté pozici, v druhém kole si však s tratí porozuměl a po skončení prvního dne byl třetí. 

Druhý závod následoval po dvoudenní pauze v pátek 18. srpna. Závod startoval opět na náměstí a pokračoval do místního lomu. Trať se tak přesunula do více urbanizované části a prostředí tak bylo více rozmanité jak pro diváky tak pro samotné závodníky. Do závodu vjížděl jako první Ondra a minutu po něm startoval Michal. Pro české závodníky to tak přineslo výhodu v podobě méně opotřebovaných překážek a krátkého čekacího času v teplotách přesahujících třicet stupňů celsia. 


Michalovi se druhý závod jel o poznání lépe a se svým výsledkem byl velmi spokojený. Mrzí ho jen drobné chyby, díky kterým skončil o pět bodů čtvrtý za domácím závodníkem. Ondra byl oproti Michalovi před startem druhého závodu nervozní, ale postupem času si s tratí porozuměl a jelo se mu dobře. Jediná nepříjemnost přišla na začátku druhého kola, kdy nezvládl seskok z překážky a rozhodčí mu po pádu nařídili lékařské ošetření. To však českého reprezentanta nerozhodilo a zbytek závodu zajel téměř bez chyby. Díky tomu skončil celkově druhý a mohl se tak radovat ze své první medaile z Mistrovství světa.

Velkou novinkou na mistrovství byl první přímý přenos do celostátní televize a Biketrial si tak získal nové příznivce. Na toto téma se vyjádřil i Michal, který byl překvapen vysokou diváckou účastí na trati a dle jeho slov se jednalo o největší podporu, kterou kdy na závodech zažil. Diváky si chválil i Ondra, kterého tak nehnal dopředu jen vynervovaný doprovod, ale i davy přihlížejících. 


Českou výpravu ale nečekaly jen závody. Ve svém volnu si každý závodník naplánoval individuální program a Ondra s Michalem se tak podívali například do Barcelony. V katalánském městě si prohlídli památky, stadion Camp No a mnoho dalších věcí. Na otázku co se jim ve španělské metropoli nejvíce líbilo, řekl Ondra, že místní holky. Je tak vidět, že kluci si z mistrovství odváží spoustu krásných zážitků a to nejen ze závodních tratí. 

Další závod čeká kyjovské závodníky 16. září a to v jejich domácím prostředí při seriálu Mistrovství republiky. 

Autor: Jakub Netahlo
Témata: Zpráva Biketrial
189 0