HC Dukla Jihlava - Hokej - Čtvrfinále

WSM LIGA: ČTVRTFINÁLE – Favorité znovu zvítězili. Nejvíce se natrápila pražská Slavia!

Všechny dvojice mají za sebou již první zápas, ve kterých zvítězili favoriti, ale neměli to vůbec jednoduché. Dnes byl na řadě druhý zápas. První dvojici tvoří ČEZ Motor České Budějovice s Přerovem, druhou dvojici vytvořila Dukla Jihlava s Frýdkem-Místkem. Kladno a Ústí nad Labem tvoří třetí sérii a čtvrtou sérii sehrají dvě Slavie.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:2 HC ZUBŘ PŘEROV

Stav série: České Budějovice 2:0 HC Zubr Přerov

Dnes se odehrál již druhý zápas mezi Motorem a Přerovem. Před zápasem se hodně diskutovalo, kteří brankáři budou chránit své svatyně. Nakonec českobudějovický trenér dal znovu důvěru Petru Kváčovi a kouč Přerova vsadil na Luboše Horčičku. Domácí do utkání skočili lépe než včera. Do šance se dostal Pajič a poté i Čermík, který trefil přerovského gólmana do masky. Ale z prvního gólu se radovali hosté, když v šesté minutě se samotný Pšurný dostal k volnému kotouči, ten však v klidu přenechal puk Bergerovi, který se nacházel v lepší pozici a jen puk došťouchl do branky. O minutu později se však Motor radoval z vyrovnávající branky. Vráblík, při svém 300 utkání šel dravě s kotoučem do branky, ale během toho byl faulován. I tak se mu podařilo vystřelit a puk se od gólmana odrazil k Heřmanovi, který vstřelil vyrovnávající gól. V závěru třetiny se Jihočeši dostali do vedení. Po dvaceti minutách Motor nad Přerovem vedl 2:1. Ve druhé periodě tlak domácích přetrvával a z několika šancí proměnili jen jednu. A to ve 32. minutě se trefil Novák, který poslal Jihočechy do dvoubrankového vedení a blíže k druhému vítězství. Zubři si ve druhé části zahráli přesilovku pět na tři, kterou bleskově využili. Vak vyhrál vhazování a kotouče se ujmul Ference, který od modré čáry překvapil českobudějovického gólmana. Puk zapadl pod břevno. V závěrečné třetině se přerovští hokejisté snažili vyrovnat i ostřejší hrou, ale domácí tým byl proti. České Budějovice nakonec uhájily těsnou výhru a ve čtvrtfinálové sérii vedou 2:0.

Diváci: 6206

Branky a nahrávky: 8. Heřman (Vráblík), 20. Dostálek (Rob, Pýcha), 32. F. Novák (Nouza, Heřman) – 6. Berger (Pšurný, Milan Procházka), 39. Ferenc (Plášek, T. Sýkora)

HC DUKLA JIHLAVA 2:0 HC FRÝDEK-MÍSTEK

Stav série: Jihlava 2:0 Frýdek-Místek

Hokejová Dukla Jihlava udělala další drobný krůček v cestě za postupem do Extraligy. Stejně jako včera, i dnes nastoupila Dukla do utkání velmi aktivně a svého soupeře zamkla v obranném pásmu. Už v 8. minutě se mohli domácí radovat. Patrik Danišovský obětavě skočil šipku k dorážce střely Radka Hubáčka a snaha se vyplatila. Dukla byla jasně lepším týmem, hosté se nemohli prosadit. Až začátek druhé třetiny byl náznakem mírného tlaku Frýdku. Ale hosté nemohli překonat dobře chytajícího Škarka. Domácí si výhru pojistili ve třetí třetině, kdy v čase 51:34 Radek Hubáček nádherně tečoval střelu Davida Kajínka od modré čáry. Dukla si vedení pohlídala a slaví druhé vítězství v této sérii. Nyní se série přesouvá do Frýdku, další dva zápasy se zde odehrají ve čtvrtek a v pátek.

Diváci: 2177 diváků

Branky a nahrávky: 8. Danišovský (Hubáček, Důras), 52. Hubáček (Kajínek, Důras)

HC SLAVIA PRAHA 2:1nj HC HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Stav série: Slavia Praha 2:0 Slavia Třebíč

Nejdramatičtější zápas byl k vidění v Edenu mezi pražskou Slavii a Třebíčí. O vítězi museliy rozhodnout až samostatné nájezdy. V polovině první třetiny se do vedení po krásné akci dostali domácí. O gól se postaral Kadlec. Třebíč v závěru třetiny tlačila, ale Frodl byl proti. Ve druhé periodě Kristl vyrovnal na 1:1. Tento stav vydržel až do konce základní hrací doby. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení a tak na řadu musely přijít poprvé ve čtvrtfinále samostatné nájezdy, ve kterých uspěla Slavia Praha, která v sérii vede 2:0.

Diváci: 1628

Branky a nahrávky: 10. M. Kadlec (Knot, Rys), rozhodující samostatný nájezd Pletka – 28. Kristl (Erat, Zdráhal)

RYTÍŘI KLADNO 6:2 HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Stav série: Kladno 2:0 Ústí nad Labem

Rytířům vstup do druhého utkání v sérii proti Ústí nad Labem vyšel na jedničku. V první třetině si vytvořili dvoubrankové vedení, které ve druhé třetině ještě zdvojnásobili. Po čtyřiceti minutách nakonec Kladno nad Slovanem vedlo 4:1. Ve třetím dějství ještě vstřelili gól Jánský, který tak završil hattrick, a Ton. Na druhé straně se trefil Moučka. Kladno vede po dvou velmi úspěšných domácích zápasech 2:0. Série se stěhuje do Ústí nad Labem.

Diváci: 3368

Branky a nahrávky: 1. Jánský (Burger, Zelingr), 5. Kloz (Burger, Růžička), 30. Pekr (Růžička), 34. Jánský (Strnad), 43. Jánský (Burger), 57. Ton (Přikryl, Strnad) – 37. Kasík (Bernad, Roubík), 52. Moučka (Dalecký