HC Most

WSM LIGA – Kadaň se zachránila! Most se loučí!

HC Most

Dnes bylo na programu 3. kolo skupiny o udržení. Aby se Kadaň zachránila a poslala Most do druhé ligy, stačilo jí získat ze čtyř duelů play out jediný bod navrch. Což se dnes podařilo.

VÝSLEDKY 3. KOLA SKUPINY O UDRŽENÍ

SK Trhači Kadaň 2:3pp HC Stadion Litoměřice

Kadaň na domácím ledě přivítala Litoměřice. Byl to od začátku velmi vyrovnaný zápas, který za nerozhodného stavu 2:2 došel až do prodloužení, ve kterém nakonec rozhodl Plášil. I tak si Kadaň zajistila v příští sezóně první ligu. Bude to již jejich dvacátá sezóna v řadě.

Branky a nahrávky: 7. Zadražil (Kohout), 41. Tomeček (Kohout) – 12. Švagrovský (Ondráček, Pilař), 47. Pilař (Plášil), 62. Plášil (Kalla, Stoklasa)

HC AZ Havířov 7:2 HC Most

Most zavítal do Havířova, kde dostal na rozloučenou pořádnou kanonádu. Klíčové momenty se odehrály kolem 25. až 33. minuty, kdy domácí čtyřikrát skórovali a dostali se do čtyřbrankového vedení. Slezané nakonec zvítězili 7:2 a Most tak sestoupil do druhé ligy.

Branky a nahrávky: 13. Hlinka (Kanko, Bahounek), 25. Kanko (Bednář, Hlinka), 28. Kurovský (Dudek), 32. Gřeš (Dudek, Dvořáček), 33. Kurovský (Bednář, Pořízek), 49. Gřeš (Bednář, Potočný), 51. Potočný (Kanko, Gřeš) – 29. Walter (Stříbrný, Šimeček), 38. Hora (Černý, Havlíček)