HC Stadion Litoměřice

WSM LIGA: PLAY-OUT - V 1. kole padli favorité!

Dnes odstartovalo ve WSM lize první kolo play-out, ve kterém se již mohlo rozhodnout o tom, zda Most sestoupí do druhé ligy. Jelikož Havířov a Litoměřice mají na svém kontě dostatek bodů ze základní části a tím pádem si WSM ligu zachránili před začátkem play-off. Proto havířovští dali přednost mladším hráčům a na zápas v Kalich aréně bylo vstupné zdarma. O sestupujícím se tak rozhoduje mezi Kadaní a Mostem. Druhý zmiňovaný tým na Kadaň před play-out ztrácel 13 bodů.

HC STADION LITOMĚŘICE 3:5 HC MOST

Diváci: 440

Most zavítal na led Litoměřic s posilami z týmu HC Verva Litvínov. První třetina se vyvíjela ve prospěch domácích, to však nebylo nic, co bychom nečekali. Naopak ve druhé třetině jsme byli svědky překvapení, kdy Most během ní vstřelil tři branky a po čtyřiceti minutách tak vedl 4:3. V závěrečné třetině hosté drželi jednobrankové vedení, které v závěru třetiny potvrdil Kubinčák. Ten poslal přes celé hřiště puk, který zapadl do odkryté branky. První zápas play-out Most zvládl lépe a z Litoměřic si odváží tři velmi cenné body.

Branky a nahrávky: 5. Hanták (Loskot, Šalda), 11. Loskot (Hanták, Kopta), 39. Miškář (R. Pilař) – 9. Alinč (Strejček, Hora), 30. R. Veselý (Divíšek), 33. J. Šimeček (Strejček, Frolo), 34. J. Šimeček (Kubinčák), 58. Kubinčák (Alinč)

HC AZ HAVÍŘOV 0:3 SK TRHAČI KADAŇ

Diváci: 973

Trhači zajeli na daleký východ do Havířova. V tomto zápase se gólově prosadil jen hostující tým, který v každé třetině vstřelil jednu branku. Svému soupeři nedával mnoho šancí, i když se domácí snažili vyrovnat, bylo to marné. Kadaň si z Havířova odvezla tři body. V příštím kole nastoupí Litoměřice proti Havířovu a Most porovná síly s Kadaní.

Branky a nahrávky: 16. M. Zadražil (Raška), 34. Hejcman (Chlouba, Kůs), 45. Trefný (Kůs, Chlouba)