Hokej - HC Zubr Přerov

WSM LIGA: PŘEDKOLO PO - Domácí celky vybojovaly mečbol!

Dnes pokračovaly série předkola play-off. Po dvou hracích dnech jsou obě série vyrovnané 1:1. Nyní se bude bojovat na stadionech hostujících týmů z prvních dvou utkání.

HC FRÝDEK-MÍSTEK 7:1 HC BENÁTKY NAD JIZEROU

Diváci: 1775

Frýdek-Místek doma přivítal Středočechy. Třetí souboj předkola play-off WSM ligy, vyšel domácím na jedničku. V celém zápase jednoznačně dominovali. Už v první třetině si vytvořili dvoubrankové vedení, které v prostřední třetině ještě zdvojnásobili. Ve třetím dějství se však povedlo Benátkám snížit, ale Rysi zdolali Benátky nakonec 7:1. Už zítra se hráči z Polárky mohou radovat z postupu do čtvrtfinále. Ale musejí znovu Středočechy zdolat!

Branky a nahrávky: 3. Rufer (Adámek, Kania), 15. Cienciala (Jašek, O. Kovařčík), 36. Cienciala (M. Kovařčík, Jašek), 40. Marek Růžička (Chmielewski), 46. Miloš Roman (Adámek, Klimša), 47. Marek Růžička, 53. Marek Růžička (Chmielewski, Adámek) – 51. A. Dlouhý (Víšek, Havlín)

HC ZUBR PŘEROV 2:1 LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Diváci: 3000

Oba týmy mají k sobě blízko a tak přesun týmu nebyl ani pro jednu stranu náročný. Přerov na domácím ledě přivítal Prostějov. Začátek utkání byl opatrný. Od chvíle, kdy rozhodčí poprvé vyloučili, jsme na ledě viděli několik vyložených šancí. Přerov při přesilové hře a i po ní zásoboval Kantora nebezpečnými střelami, které však Prostějovský gólman pochytal. Mnohdy mu pomohli spoluhráči, kteří často a efektně padali do střel. Největší šanci Prostějova měl na holi Krajčí, který překonal Klimeše ranou po ledě, ale jeho pokus zastavila protější tyč. Už to vypadalo, že první třetina skončí nerozhodně 0:0, ale nakonec v čase 19:14 otevřel skóre Malina, který za pomoci teče prostějovského hráče dopravil touš za zády Kantora. Do druhé třetiny tak domácí vstupovali s jednobrankovým náskokem. V čase 26:24 měl obrovskou šanci Sikora, který nejprve přebruslil hostujícího hráče, obešel padajícího obránce a krásně vystřelil na Kantora, který vytáhl puk hranou lapačky. Měl opravdu obrovské štěstí. Přerov i ve druhé třetině vstřelil branku do šatny. V čase 39:04 se trefil Marek Sikora, který si nádherně vybruslil mezi kruhy a odrazem o horní tyč poslal puk do branky. Po druhé periodě Přerov vedl nad Prostějovem 2:0. I třetí třetina byla poměrně vyrovnaná, ale jak čas ubíhal více a více,  si hosté tvořili šance. Nakonec v čase 48:43 se v přesilové hře trefil Žálčík, který přesně trefil puk nad lapačku gólmana. Prostějovští dále bušili do vrat přerovské obrany, ale nedokázali vstřelit vyrovnávající branku. I přes to, že dostali možnost si zahrát dvě minuty před koncem třetí třetiny přesilovou hru. Přerov tak vybojoval druhý bod a v sérii vede 2:1.

Branky a nahrávky: 20. Malina (Berger, Milan Procházka), 40. Sikora (Plášek) – 49. Žálčík (Venkrbec)