Hokej wsm liga - Přerov

WSM LIGA: Předkolo PO - První bod ukořistili hosté!

Dnes začalo předkolo play-off WSM ligy, ve kterém se střetly Benátky nad Jizerou s Frýdkem-Místkem. Vzájemné zápasy těchto dvou týmy byly velice vyrovnané a tak favorit této série nebyl jasný.  Druhé střetnutí sehrál Prostějov s Přerovem. Je to i boj mezi trenéry. Jelikož Kamil Přecechtěl (hlavní trenér Přerova) se postavil proti bývalému asistentovi Jiřímu Vykoukalovi, který teď koučuje Prostějov.

HC Slovan Benátky nad Jizerou 0:2 HC Frýdek-Místek

Diváci: 273

Benátky preferují tvrdou fyzickou hru, což by mohlo dělat Frýdku-Místku potíže, jelikož Moravané hrají více technický hokej. Tato teorie se nakonec neprokázala. Byl k vidění rychlý hokej, který nabídl mnoho šancí a spousta soubojů. Hosté se vedení ujali již v první minutě. I přes to, že domácí se snažili a snažili, ale gólman Frýdku-Místku odolal. Ve dvacáté sedmé minutě polský reprezentant Chmielewski navýšil na konečných 2:0, jelikož ve třetí třetině jsme gól neviděli a tak se Frýdek-Místek ujímá vedení v sérii 1:0. Podotýkáme, že se hraje na tři vítězné zápasy.

Branky a nahrávky: 1. Marek Růžička (Pechanec, Chmielewski), 27. Chmielewski (Kania)

LHK Jestřábi Prostějov 2:4 HC Zubr Přerov

Diváci: 2871

Výsledky vzájemných zápasů ze základní části mluví spíše pro přerovské Zubry. Tento zápas se znovu lépe povedl Zubrům, i když začátek zápasu patřil Jestřábům, jelikož první branku v čase 1:11 vstřelil Protivný. Na začátku druhé třetiny se dokonce dostali do dvoubrankového vedení, ale Zubři se z toho oklepali a ještě do konce prostřední části obrátili stav z 2:0 na 2:3. Ve třetí periodě Plášek navýšil na konečných 2:4. Na skóre utkání nic nezměnil ani závěrečný tlak Jestřábů. První bod tak putuje do Přerova.

Branky a nahrávky: 2. Protivný (Krejčík, Novák), 26. Krejčík (Novák, Rudovský) – 34. Pala (Pšurný, Novotný), 35. Pala (Chmelíř), 36. Plášek (Malina, Berger), 43. Plášek

Obě dvě dvojice sehrají své druhé zápasy již zítra!