Česká tenistka Petra Kvitová
Foto: Facebook - Petra Kvitová Official (Connecticut Open)

Z devíti českých tenistek postupuje do druhého kole jen čtveřice.

Česká tenistka Petra Kvitová

Petra Kvitová zvládla úlohu favoritky v úvodním kole na výbornou. Nastoupila proti Američance Madison Brengle a nenechala nic náhodě. 70. hráčce světového žebříčku celkem třikrát vzala servis a přitom sama o žádný nepřišla, což bylo pro Petru určitě velmi povzbuzující! Nakonec vyprovodila Američanku z kurtu po dvousetové bitvě. 

Lucie Šafářová měla velmi silbně rozjetou bitvu proti 12. hráčce světového žebříčku, Slovence Dominice Cibulkové. Po úvodní vyhrané sadě v poměru 6:4 se jí nepovedla sada druhá, kde podlehla Cibulkové v poměru 1:6. O výsledku zápasu tak musel rozhodnout až poslední set. Kdo se nejdříve přiblížil vítězství v zápase, byla Šafářová. Vedla 5:4 a soupeřka nejistě podávala. Nakonec Cibulková i přes shodu cenný gem vybojovala. Lucka ale zaváhala v tom dalším. Poměrně snadno přišla o svůj servis a Cibulkové stačilo dopodávat zápas. Během svého servisu čelila 3 break ballům, ale všechny odvrátila. Kdyby Lucka jeden z nich proměnila, šlo by se do tie breaku. Na místo toho si Cibulková vybojovala první match ball, který využila. 

Komu se však podařilo napodobit Petru Kvitovou, byla Barbora Strýcová. Ta hrála s thajskou kvalifikantkou, které patří na žebříčku až 317. místo. Ovšem Bára nenechala nic náhodě a vcelku rychle vyprovodila Thajku z kurtu v poměru dvakrát 6:1.

VÝSLEDKY - DVOUHRA ŽENY - TOKIO (JPN) - 1. KOLO

Petra Kvitová (CZE-7) - Madison Brengle (USA) 6:3, 6:3

Lucie Šafářová (CZE) - Dominika Cibulková (SVK-6) 6:4, 1:6, 5:7

Barbora Strýcová (CZE) - Varatchaya Wongteanchai (THA) 6:1, 6:1

Na turnaji v čínském Guangdong končí překvapivě Kateřina Siniaková. Na 20-leté Češce byla znát docela únava z posledního turnaje, kde hrála jak dvouhru, tak i čtyřhru. Ve dvouhře se dostala do finále a bojovala o titul, ve čtyřhře byla v semifinále. V Číně narazila Siniaková na Estonku Kontaveit, která je na žebříčku až 129. Ovšem Siniakové nedala šanci a porazila ji dvakrát 6:1.

Slibně měla svůj zápas rozehraná Denisa Allertová, která nastoupila proti, o více než 30 míst výše postavené, Švýcarce Viktorii Golubic. Allertová ovládla úvodní sadu a zdálo se, že by po smolných týdnech mohla konečně dotáhnout zápas do vítězného konce. Ale bohužel druhá polovina utkání jí nevyšla. Švýcarka díky jednomu break ballu získala druhou sadu v poměru 6:3 a musel rozhodovat třetí set. A ten byl upřímně velmi divoký. Mohli jsme být skvědky hned 6 ztracených podání, třech na každé straně. Tento fakt znamenal, že třetí sada dospela do tie-breaku. A ten se lépe podařil Švýcarsce Golubic, která jej ovládla v poměru 7:4 a Denisa se tak s turnajem v Číně loučí.

VÝSLEDKY - DVOUHRA ŽENY - GUANGDONG (CHN) - 1. KOLO

Kateřina Siniaková (CZE-7) - Anett Kontaveit (EST) 1:6, 1:6

Denisa Allertová (CZE) - Viktorija Golubic (SUI) 6:3, 3:6, 6:7

V hlavním městě Jižní Korey, Soulu, se představilo dvojče současné české jedničky, Kristýna Plíšková. A Kristýna je další hráčkou, která byla blízko k postupu, ale nevyšlo to. Proti 58. hráčce světa, Kristen Flipkens z Belgie, ovládl první sadu poměrem 7:5 a měla nakročeno k vítězství. Belgičanka však již od začátku druhé sady zlepšila svoji hru a najednou byla na kurtu lepší ona. A to až do konce zápasu. Další dva sety šly ve prospěch Flipkens v podobě 6:2.

Také Tereza Martincová se snažila o postup do druhého kola. Bohužel po senzačním turnaji v Quebecku skončila v Koreje v prvním kole. Ukrajinka Kateryna Kozlova, 98. hráčka žebříčku WTA byla nad síly české hráčky a porazila ji 6:2 a 6:3. 

VÝSLEDKY - DVOUHRA ŽENY - SEOUL (KOR) - 1. KOLO

Kristýna Plíšková (CZE) - Kristen Flipkens (BEL) 7:5, 2:6, 2:6

Tereza Martincová (CZE) - Kateryna Kozlova (UKR) 2:6, 3:6

Na turnaji ITF ve francouzském Saint Malu se dnes představila Jessica Malečková. 226. žena žebříčku s přehledem postoupila do druhého kola, když porazila domácí Boualem, která je v žebříčku až v páté stovce.

Vedle Jessicy hraje ve Francii také Tereza Smitková. A ta si na úvod vcelku hladce poradila s nasazenou turnajovou čtyřkou. Tereza je na žebříčku na 200. místě, ale porazila Bulharku Shinikovou, která je 144. celkem jasně 6:0 a 6:1. 

VÝSLEDKY - DVOUHRA ŽENY - SAINT MALO (FRA) - 1. KOLO

Jessica Malečková (CZE) - Josephine Boualem (FRA) 6:4, 6:0

Tereza Smitková (CZE) - Isabella Shinikova (KAZ) 6:0, 6:1

432 85