Český biatlonista Michal Krčmář během olympijské závodu ve sprintu v Pyeongchangu, kde vybojoval stříbro

ZOH 4. DEN: Pančochová bez medaile a biatlonistům stíhačky nevyšly. Zdráhalová atakovala desítku

První dva dny nám přinesly mnoho radosti v podobě dvou biatlonových medailí zásluhou Veroniky Vítkové a Michala Krčmáře. A bez nadějí nebyli Češi ani ve třetím dnu. Šárku Pančochovou nejdříve čekalo finále slopestylu a ve večerních hodinách se postavili biatlonisté a biatlonistky na start stíhacích závodů.

AKTUALIZOVAT

Dnes na biatlon zavítal také český bobista David Egydy. A tak se nám podařilo s ním udělat krátký přátelský rozhovor.

Nikola Zdráhalová zajela svůj dosavadní nejlepší olympijský závod. Na její nejsilnější patnáctistovce atakovala elitní desítku, nakonec to jen těsně nevyšlo. Obsadila 11. příčku v čase 1:58,03 minuty. Na medaili ztratila bez mála 3 sekundy.

Slovenská snowboardistka Klaudia Medlová měla během olympijského finále velmi ošklivý pád, při kterém opravdu mrazí.

Článek VIDEO: Hrozivý pád slovenské snowboardistky VIDEO: Hrozivý pád slovenské snowboardistky Včera jsme vám psali o slovenském sáňkaři Jozefu Ninisovi, který v plné rychlosti téměř vypadl z tratě. Dnes vám přinášíme další video, které je opět o slovenském reprezentantovi, respektive reprezentantce. Slovenská snowboardistka Klaudia Medlová totiž hrozivě dopadla v disciplíně slopestyle.

Stíhací závody bohužel nevyšly tak, jak by si čeští biatlonisté přáli. I když sedmé místo Veronika Vítkové je dalším obrovským úspěchem.

Článek Čechy o lepší výsledek připravila střelba. Olympijským vítězem se stal Martin Fourcade Čechy o lepší výsledek připravila střelba. Olympijským vítězem se stal Martin Fourcade Velké množství chyb připravilo české reprezentanty o boje o elitní dvacítku. Michal Krčmář obsadil konečné třicáté místo, Moravec doběhl jednapadesátý. Ze zlata se raduje Martin Fourcade, který během třetí střelecké položky využil zaváhání svých soupeřů. Stříbrnou příčku obsadil Švéd Samuelsson za Němcem Dollem.

Martin Růžička si nakonec zahraje na olympijském turnaji. Natržený vaz v koleni nepustí do turnaje Milana Gulaše, který se s Koreou loučí a odlétá domů.  Článek ZMĚNA! Růžička byl povolán na OH do Jižní Koreje! ZMĚNA! Růžička byl povolán na OH do Jižní Koreje! Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandáč hlásí změnu. Do Jižní Koreje byl povolán útočník z Třince Martin Růžička.

11:07 - Za malou chvíli začíná sprint žen! Držte palce!

10:00 - Český sjezdař Ondřej Berndt si zlomil palec na ruce. Nemělo by se však jednat o velmi vážnou věc. Závodit bude s dlahou.

06:57 - Na koho se dnes ještě můžeme těšit? Hlavní zraky se budou upírat k biatlonu. Nejdříve poběží stáhačku ženy, kde se představí kompletní česká čtveřice: Veronika Vítková (3), Markéta Davidová (15), Jessica Jislová (23), Eva Puskarčíková. Mezi muži uvidíme dvojici českých závodníků: Michal Krčmář (2), Ondřej Moravec (29). Na rychlobruslařském oválu se nepředstaví Martina Sáblíková, ovšem zastoupí ji Nikola Zdráhalová, která pojede v osmé z celkových čtvrtnácti rozjížděk. Na saních čeká olympijská premiéra Terezu Noskovou, která vyjede do koryta jako předposlední s číslem 29.

06:45 - Týmové soutěže krasobruslařů nakonec ovládli Kanaďané, kteří se o první místo přetahovali s Rusy a Američany. Jejich vítězství nakonec bylo jednoznačné, jelikož druhý tým olympijských atletů z Ruska ztratil sedm bodů. Bronz brali závodníci Spojených Států. Na medaili dlouho útočila také Itálie, která má již řadu let ve svých službách českého závodníka Ondřeje Hotárka, jenž soutěží v disciplíně sportovních dvojic. Nakonec senzační postup Italů do velkého finále znamenal čtvrté místo, o šest bodů za bronzovými Američany.

06:40 - Tak Šárce Pančochové to dnes na medaili nevyšlo. Obě jízdy doprovázely chyby a bodový součet 43,46 jí nakonec stačilo ve větrné loterii na 16. místo. Nenavázala tak na útok na medaili ze Sochi, kde jen těsně skončila na páté pozici. Další šanci zaútočit na cenný kov bude Šárka za týden v Big Airu, kde ji nejdříve čeká kvalifikace. Nicméně tato disciplína by měla být aktuálně tou silnější pro českou reprezentantku, tak uvidíme, co v ní předvede.

VÝSLEDKY

1.Jamie Anderson - 83,00 bodů

2.Laurie Blouin - 76,33 bodů

3.Enni Rukajärvi - 75,38 bodů

16.Šárka Pančochová - 43,46 bodů

04:25 - Tak dnes to pro Šárku na medaili bohužel nebude. Ani druhá jízda se jí nepovedla dle představ a výkonem 39.18 bodů si bohužel nepolepšila a skončila tak nejlépe na 11. pozici. Ještě však bude mít jednu šanci v disciplíně Big Air, která by měla být na základě její aktuální formy její silnější disciplínou.

03:35 - Podívejme se ještě jednou, jak Michal Krčmář plakal při rozhovoru slzy štěstí.

03:22 - Šárka Pančochová má za sebou úvodní jízdu finále Slopestylu. Bohužel se jí nepovedla dle jejich představ. Po jednom pádu na úvod zaznamenala součet 43,46 bodů a svoje umístění se tak bude muset pokusit vylepšit v druhé jízdě.

03:14 - Podívejte se na shrnutí druhého dne her v Pyeongchangu v podání Olympijské kanálu MOV

03:10 - Bohužel velmi silný vítr stále zlobí také sjezdaře. Doposud byli muži schopni odjet pouze dva tréninkové sjezdy. Následně musel být nedělní sjezd zrušen a přesunut na jiný den. Dnes byl zrušen dokonce i trénink na alpskou kombinaci a k tomu navíc ženský obří slalom, do kterého měla naskočit české čtveřice Pauláthová, Dubovská, Ledecká a Capová.

03:05 - Šárka Pančochová stále čeká na svůj start ve finále Slopestylu. Ve Phoenix Snowboard parku totiž neustále fouká velmi silný nárazový vítr, který by mohl ohrožovat zdraví závodnic. Zpoždění první jízdy se nyní vyšplhalo již na 65 minut.

21:15 13:15 Saně - Ženy Jednotlivkyně (J2) Nosková -
21:30 13:30 Rychlobruslení - Ženy 1.500 metrů Zdráhalová, (Sáblíková?) ČT Sport, Eurosport 3